• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Hackerbiztos a kórházi informatikai rendszer

Lapszemle Forrás: magyaridok.hu

ISIS-támadásoktól féltik Európában az egészségügyi intézményeket.

A legmagasabb szintű biztonsági védelemmel tervezték az új egységes egészségügyi informatikai rendszert, de addig is, amíg az nem működik élesben, az intézmények fenntartásáért felelős Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) folyamatosan végez ITbiztonsági vizsgálatot a potenciális sérülékenységek felderítése érdekében - írja a Magyar Idők.

Ezt azután közölték az ÁEEK-nál a lappal, hogy a párizsi terrorcselekmények kapcsán felmerült: az Iszlám Állam többek között a kórházak informatikai rendszerének feltörését tervezi, súlyosan veszélyeztetve ezzel a betegellátást.

A HVG.hu szerint erre George Osborne brit pénzügyminiszter figyelmeztetett, aki úgy tudja, ez lenne az ISIS válasza arra, hogy az Anonymous hackercsoport „totális háborút" indított az Iszlám Állam ellen. A Magyar Idők kíváncsi volt arra, mennyire kell tartani attól, hogy bárki beavatkozhat kórházak informatikai rendszerébe Magyarországon úgy, hogy annak súlyos következménye legyen a betegek ellátásában. Az ÁEEK-nál érdeklődésükre elmondták: az egészségügyi kormányzat, tekintettel az egészségügyi adatok különlegesen érzékeny mivoltára, a napokban felélénkült kiberhadviselési tevékenységektől függetlenül is komoly lépéseket tesz ezen adatok megóvása érdekében. Folyamatosan tesztelik az informatikai rendszerek biztonságát, a közeljövőben kiépítendő Nemzeti egészségügyi informatikai rendszer megtervezése pedig a legmagasabb, ötös biztonsági szinten működik majd. Korábban a projekt kapcsán azt is elmondták: az adatbázisokat mindenképpen megduplázzák, és földrajzilag is elkülönítik. Az új rendszer egyébként sem a publikus interneten, hanem a Nemzeti Távközlési Gerinchálózaton keresztül működik majd, ily módon egy biztonságos egészségügyi alhálózatot jön létre. Az egészségügyi intézmények csatlakozását a gerinchálózathoz a jelenleg futó uniós projektekből támogatják, a források új, a jelenleginél korszerűbb informatikai eszközök beszerzését is lehetővé teszik.

Kifejezetten informatikai biztonsági beruházások is zajlanak.
Ennek részeként olyan speciális eszközöket is „hadrendbe állítanak", amelyek azonnali visszajelzést küldenek a biztonsági rendszerek állapotáról, hogy szükség esetén minél gyorsabban és hatékonyabban beavatkozhassanak az adatbázisok védelme érdekében.