A megnövekedett fertőzésveszély miatt ne használjunk csapvizet sebek és kontaktlencsék tisztítására, csecsemőtápszer elkészítésére.
Az Amerikai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (CDC) friss adatai szerint 2015-től 2020-ig összesen 214 bélrendszeri megbetegedés és több mint 2000 egyéb megbetegedéses eset - melyeket olyan kórokozók okoznak, mint az E. coli, a campylobacter vagy a shigella - volt összefüggésben az ivóvízzel, amelyek 80%-a közvetlen összefüggésbe hozható a közösségi vízellátó rendszerekkel - írja az atv.hu.
A tanulmány - amely 28 állam adatait elemezte - arra az eredményre jutott, hogy a legtöbb esetben egy biofilm baktérium, a legionella volt a közüzemi vízrendszerek miatt kitört járványok okozója - írja a New York Post. Az "örökkévaló vegyi anyagok", a mikroműanyagok és a mérgező szennyező anyagok - mint például az arzén, az urán, az ólom és más anyagok - elterjedtségével együtt ez felveti a kérdést: szabad-e inni a csapból?
...
Bár szomjúság esetén nyugodtan iható a csapvíz, a szakértők azt javasolják, hogy ne használjunk csapvizet olyan dolgokban, mint például a CPAP-készülékek (alvásterápiás készülékek) és a párásítók. Yancey elmagyarázta: a testünknek vannak védelmi mechanizmusai ezekkel a baktériumokkal szemben, de amikor a csapvizet más módon használjuk fel, például a párásítókban, akkor ezek a baktériumok kikerülik a védelmi mechanizmusokat és ez gondot okozhat.
...
A szakértők arra is figyelmeztettek, hogy a megnövekedett fertőzésveszély miatt ne használjunk csapvizet sebek és kontaktlencsék tisztítására, valamint a csecsemőtápszer elkészítésére, mivel a csecsemők sokkal érzékenyebbek a betegségre.
További részletek a cikkben.