Optimista a miniszteri biztos, és másképp látja a KSH szakembere ugyanazt.
Ékes Ilona fideszes képviselő szerint tény, hogy a társadalom a politikai szektorban nem szavaz kellő bizalmat a női jelölteknek.
Vonzóbbá kell tenni a munkáltatók számára a szülés után visszatérő édesanyák foglalkoztatását, ami válság idején leginkább anyagi többletjuttatásokkal érhető el – hangzott el tegnap a Nők a nemzetgazdaságban címmel rendezett sajtóbeszélgetésen, ahol Szalai Piroska miniszteri biztos is felszólalt – olvasható a Magyar Hírlap – online oldalán.
Az egykulcsos adórendszer bevezetésével egy időben nagyon kis mértékű, de viszonylag folyamatosnak mondható növekedés indult a gyermekszületések számát tekintve, amihez a családi adókedvezmények kedvező mértéke is hozzájárul – húzta alá Szalai Piroska miniszteri biztos a tegnapi rendezvényen.
Meglátása szerint a legfontosabb, hogy itthon a munkáltatók számára vonzóvá tegyék a szülés után visszatérő anyukák részfoglalkoztatását, ami – különösen válság idején – leginkább anyagi többletjuttatásokkal érhető el. „A legfontosabb, hogy az édesanyák előtt alternatívák legyenek, mivel jelenleg egyetlen lehetőségként azt látják, hogy szülés után három évig otthon maradhatnak a gyermekkel" – hangsúlyozta Szalai Piroska.
Pongrácz Tiborné, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) Népességtudományi Kutatóintézetének igazgatóhelyettese ezzel szemben úgy fogalmazott, a gyermekszületések száma évek óta romló tendenciát mutat, a mélypont 2010-ben következett be. A női és férfiszerepekkel kapcsolatban leszögezte, harminc éve nem változott a szerepmegosztás, Magyarországon a hagyomány és az értékrend megegyezik a tanúsított magatartással.
A szervezők közleménye a rendezvényről.