Napjainkban több százezer fiatalnak van szüksége mentálhigiénés segítségre.
A magyar lakosság körében 35 éves korig minden ember életében előfordul legalább egy olyan féléves periódus, amikor komoly mentális problémákkal küzd - állítja a Gyermek- és ifjúságpszichiátriai, addiktológiai és mentálhigiénés ellátórendszer infrastrukturális feltételeinek fejlesztése projekt szakmai vezetője. Koós Tamás az InfoRádió Családi hét című műsorában arról is beszélt, hogy mivel napjainkban több százezer fiatalnak van szüksége mentálhigiénés segítségre, a kormány 6 milliárd forintos állami projekttel támogatja a megelőzést.
A program részben arra irányul, hogy fejlesszék a kapacitást, emellett azzal is foglalkozik, hogy helyi szinten a gyermekek lelki egészségével foglalkozó szakemberek, legyenek azok szakorvosok vagy pedagógusok és más szakemberek, hatékonyan dolgozzanak együtt egy-egy eset kapcsán - tette hozzá.
A projekt 6 milliárd forint állami támogatást kapott, amit részben az infrastruktúra részben pedig a módszertan fejlesztésére költenek. Megvalósítója az Állami Egészségügyi Ellátó Központ, és a konzorciumi tagjai a három vidéki orvosegyetem (Szeged, Pécs, Debrecen).
A fejlesztés a következő két év alatt meg is valósulhat, az intézmények így már a szükséges szakemberállomány biztosításán gondolkodhatnak - hangzott el.