A brit sajtóban már hetek óta keringenek történetek a kórházi baleseti osztályon történő négy óránál hosszabb várakozásokról.
A King's Fund által készített dokumentum szerint masszív lemaradásban van a brit egészségügy. Az egymást követő kormányok nem finanszírozták kellőképp az ellátórendszert, ezért hétmillió esetet nem kezeltek még, és talán nem is tudják behozni a lemaradást, írja az Infostart.
A King's Fund egészségügyi kutatóintézet által készített dokumentum szerint az egészségügyi szolgálat éveken át tartó alulfinanszírozása és a növekvő munkaerőhiány kezelésének elmulasztása miatt túl kevés az alkalmazott és a felszerelés, de túl sok az elavult épület ahhoz, hogy el tudják végezni a feltorlódott műtéteket.
A kórházi menedzserek néha ügynökségi közvetítéssel jutnak orvosokhoz. Nemrég egy helyettesítő orvos egyetlen műszakjáért két és félmillió forintot fizetett egy észak-angliai kórház.
A jelentésről a konzervatív kormány ideológiai ellenfele, a liberális The Guardian című lap tudósított, és az egymást követő tory kormányokat hibáztatta a helyzetért. Akármi is az ok, úgy tűnik, az ország rossz pénzügyi helyzete, az egészségügyi szolgálat túlterhelt személyzete és a téli sztrájkhullám keresztbe tesz a kabinet ígéretének, hogy felszámolják a hosszú várólistákat.
A brit sajtóban már hetek óta keringenek történetek a kórházi baleseti osztályon történő négy óránál hosszabb várakozásokról. Beszámolók szerint idős betegeket is a kórházi folyosókon található kocsikra fektetnek emiatt.
További részletek az Infostart cikkében.