Hevesben is magas az orvosok átlagéletkora, és a szakemberhiány is jellemző.
A magyar egészségügy helyzetét a megkérdezett orvosok mintegy háromnegyede rossznak találja, és közel felük romlást prognosztizál a következő 5 évre - derült ki a MOK felméréséből, melyet a Heves Megyei Hírlap idéz. A megkérdezettek közül minden negyedik gyógyító nem választaná újra az orvosi pályát.
A válaszadók leginkább lakáskörülményeikkel, illetve munkateljesítményükkel, személyes kapcsolataikkal elégedettek, míg kifejezetten elégedetlenek munkájuk anyagi honorálásával, annak egyéb elismerésével, munkakörülményeikkel. Rendkívül aggasztó adat, hogy az elkövetkezendő 1–2 évben a válaszadók közel 17 százaléka tervez külföldi munkavállalást – ami a teljes gyógyító orvoskarra (körülbelül 30 ezer érintett) vetítve 5000-nél több orvos elvesztésével fenyeget – áll a statisztika elemzésében.
– Heves megyében a válaszadók száma csak picit maradt alatta az országos adatnak, de összességében az mondható el, hogy szívesen válaszoltak a kollégák – tudta meg a lap dr. Pócs Alfrédtól. A Magyar Orvosi Kamara megyei szervezetének elnöke elmondta, tapasztalataik szerint Hevesben is igaz, hogy magas az orvosok átlagéletkora, és a szakemberhiány is jellemző szinte minden területen. Különösen a házi gyermekorvosok körében szembetűnő az átlagéletkor emelkedése. Sok az 50 feletti kolléga – tájékoztatott Pócs.
– Sajnos, Heves megyében is igaz, hogy a kórházban dolgozó kollégák, különösen a nők nagyon leterheltek. Az ok pedig a pénzhiányban keresendő. Amíg nem sikerül több pénzt juttatni az ágazatba, addig ez a szomorú tendencia fennmarad.