A fekvőbeteg-ellátó osztályokon, részlegeken fokozottan ügyelnek a dolgozók a kiszáradás jeleire, a betegek megfelelő folyadékbevitelének ellenőrzésére.
A napról napra erősödő hőség az ember szervezetére negatívan hat, különösen megviseli a beteg embereket. A szon.hu utána járt, hogyan segítenek a szabolcsi kórházakban elviselni a meleget.
– A hőségriadó ideje alatt valamennyi tagkórházunkban a fekvőbeteg-ellátó osztályokon, részlegeken fokozottan ügyelnek a dolgozók a kiszáradás jeleire, a betegek megfelelő folyadékbevitelének ellenőrzésére, ágyneműjük cseréjére, a betegkórtermek árnyékolására – tudta meg a lap dr. Francz Monikától. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház orvosigazgató-helyettes elmondta: figyelnek arra, hogy az osztályokon a szellőztetést az éjszakai, kora reggeli órákban végezzék, mert a helytelenül, hosszabb ideig tartó napközbeni szellőztetéssel csak a meleg beáramlását érhetik el.
A fekvőbeteg osztályokon gyakoribb a hőmérőzés, a testhőmérséklet emelkedésének ellenőrzése. A krónikus betegségben szenvedőket (hypertonia, krónikus vese- és májbetegek, cukorbetegek stb.) fokozottan figyelemmel kísérik. Tekintettel kell lenni az egyes kórképekben alkalmazott gyógyszerek – a hőség miatt kialakuló – hatásváltozásaira is – tette hozzá az orvosigazgató-helyettes.
A nem klimatizált helyiségeket, kórtermeket a kisvárdai Szent Damján Görögkatolikus Kórházban is árnyékolással, hajnali és késő esti szellőztetéssel hűtik. Hegyi Henrik D., a kisvárdai kórház főigazgatója kifejtette: aki külső munkán van, azoknál úgy osztjuk a munkaidőt, hogy korábbi kezdés van számukra, így a nagyon erős napsütéses időszakban már haza is tudnak menni. Hegyi Henrik D. külön kitért a mosodai dolgozókra, akik pokoli hőségben dolgoznak, hiszen a mosodában 40 fokos meleg van, ami tovább nehezít a kint is fokozódó kánikula. Továbbiak a cikkben