A magánellátás határait és feltételeit még szigorúbban fogjuk szabályozni, ígéri Takács Péter egészségügyért felelős államtitkár.
Folyamatosan dolgozunk az egészségügyi rendszer markáns átalakításán – mondta a PestiSrácok.hu Mi kérdezünk című műsorában Takács Péter egészségügyi államtitkár. Szerinte az elaggott, szocialista típusú szerkezethez hozzá kell nyúlni. “Most, a veszélyek korában, amikor háború dúl és szakértők szerint 10–15 éven belül újra kitörhet egy világjárvány, nekünk egy stabil, állami ellátórendszert kell kiépítenünk” – mondta. Takács Pétert a kötelező orvoskamarai tagság megszüntetésének hatásáról és arról is megkérdezték, hogy lesznek-e kórházbezárások, illetve az egészségügyi államtitkár kifejtette véleményét Schmidt Mária történész álláspontjáról, aki a Látószög blogon arra hívta fel a figyelmet, hogy az ENSZ Egészségügyi Világszervezetét (WHO) behálózza az Egyesült Államok, írja a pestisracok.hu.
A koronavírus-járvány alatt egyértelműen kiderült: csak egy jól szervezett, központilag irányított állami rendszer tud megküzdeni a bajjal. Más kérdés, hogy igény van a magánegészségügy szolgáltatásaira, de a magánellátás határait és feltételeit még szigorúbban fogjuk szabályozni. Hiszen be kell látni: az emberek fizetőképessége és a magánszolgáltatók kapacitása véges, így a fő feladat, s vele a legnagyobb kiadások mindig az államra maradnak – érvelt az egészségügyi államtitkár, a lap kérdésére megmagyarázva a Portfolio közelmúltbeli konferenciáján minderről kifejtett markáns üzenetét. Hozzáfűzte: Az állami egészségügyben mindinkább csak ott vesszük igénybe privát cégek szolgáltatásait, ahol az nélkülözhetetlen, mert olyan egyedi eljárásokat, technológiát kínálnak, amit drága vagy lehetetlen volna helyettesíteni. Minden más esetben központi ellenőrzés alá vonjuk az állami és önkormányzati beszerzéseket, és ahol csak lehet, ott a központi versenyeztetés révén választjuk ki a beszállítókat, írja a pestisracok.hu.