Ha nem megfelelő környezetben használja valaki a szert, akkor sokkal pusztítóbb a hatása.
A droghasználat jelentős szerepet játszik az öngyilkossági krízis kialakulásában, így amikor valaki a drogok legalizációjáért vagy a teljes tiltásuk ellen harcol, akkor azzal akarva-akaratlanul az öngyilkosságok számának emelkedését is elősegíti – mutatott rá írásában Téglásy Kristóf, a Drogkutató Intézet (DKI) stratégiai igazgatója. Emlékeztetett: szeptember 10-e az öngyilkosság megelőzésének világnapja, és idén a telefonos lelkisegély-szolgálatok éves szakmai konferenciája is e téma köré szerveződött, ahol komoly számokról esett szó - írta a magyarnemzet.hu.
Mint hangsúlyozta, az öngyilkossági kísérletek mögött sokszor a droghasználat áll, akár „sikeresen” kioltják az érintettek saját életüket, akár nem halálos kimenetelű a próbálkozás. A telefonos lelkisegély-szolgálatokhoz beérkező hívásoknak minimum a fele öngyilkos indíttatású, ez az arány pedig még magasabb az ifjúsági lelkisegély-szolgálat esetében. Ez nem is csoda, hiszen amíg az összes öngyilkossági kísérlet a 80-as évek mélypontjáról – amikor európai szinten is dobogós volt Magyarország – mintegy egyharmadára esett vissza, a fiatalkori öngyilkossági kísérletek száma stagnált vagy enyhén emelkedett. A 25 év alatti fiataloknál az öngyilkosság vezető halálok, a balesetek után a második a sorban, átlagban hetente két fiatal öli meg magát.
Egyenes arányosság fedezhető fel a fiatalok droghasználata és a fiatalkori öngyilkosság – minden erőfeszítés ellenére – emelkedő száma között, míg az összes öngyilkossági kísérlet száma a drasztikus és örvendetes csökkenés után évek óta stagnál.
Hogyan jutnak el a kábítószeresek az öngyilkosságig? - részletek a teljes cikkben