Az elhízás már gyermekkorban is komoly problémát jelent, minden 9. gyermeket elhízottnak találtak.
A férfiak hamarabb halnak, a nőknél viszont gyakoribbak a különböző megbetegedések – derült ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss tanulmánykötetéből. Eszerint Magyarországon 2015-ben a férfiak átlagosan 59, a nők 60 egészséges életévre számíthattak, melyet a férfiak esetében átlagosan 12,8, a nők esetében pedig 19 nem egészséges életév követett. Boros Julianna és Kovács Katalin egészségi állapotra vonatkozó tanulmánya szerint ráadásul a krónikus, nem fertőző betegségek előfordulása kiemelkedően magas a felnőtt magyar lakosság körében - számolt be róla a Vasárnapi Hírek.
Az egészséget különösen veszélyeztető tényezők közül a dohányzást, az alkoholfogyasztást és a táplálkozást szemügyre véve a kutatók megállapították, hogy a dohányzás 2000 és 2014 között enyhén mérséklődött a fiatalabb korosztályokban, ugyanakkor emelkedett a 65 év felettiek körében.
Kiderült az is: a megfelelő, egészséges táplálkozásra sem figyelnek kellően a magyarok, a túlzásba vitt cukor- és zsírbevitelnek pedig megvan az eredménye. A 15 évnél idősebbek között a nők közel fele, míg a férfiak legalább 60 százaléka túlsúlyos vagy elhízott Magyarországon.
Előfordul az is, hogy azok a gyerekek is kövérnek gondolják magukat, akik valójában egyáltalán nem azok. A testképzavar is egyre komolyabb probléma. A tanulmányban felhívták a figyelmet arra: a WHO felmérése szerint Magyarországon a 13 éves fiúk 20 százaléka volt túlsúlyos vagy elhízott, de 25 százalék gondolta magáról, hogy az. A lányoknál még nagyobb a különbség a tényleges testsúly és a testkép között: a 11 évesek 10, a 13 és a 15 évesek 12-12 százaléka volt ténylegesen túlsúlyos vagy elhízott, viszont a 11 évesek 30, a 13 évesek 42, illetve a 15 évesek 46 százaléka tartotta magát kövérnek. Továbbiak a teljes cikkben