Hetven egészségügyi intézmény került át az államhoz, köztük a megye mind a hat kórháza.
Sajnos, a kisebbekben nagy változások várhatók. Csak Esztergom és Tatabányai lakói nem járnak rosszabbul Komárom-Esztergom megyében az egészségügyi intézmények május elsején bekövetkezett államosítása miatt. Országszerte hetven közintézmény került az önkormányzatoktól állami kézbe. A döntés végrehajtása legkésőbb július elsejéig sok változással jár. A megyében ez hat kórházat érint. A dorogit, a kisbérit, a komáromit és a tatait hátrányosan. Annak ellenére, hogy azért lesznek előnyei – írja a 24 Óra – online.
Erről megoszlik a szakemberek véleménye, a betegek és hozzátartozóik pedig egyelőre nem tudják, hogy mi vár rájuk. Az viszont biztos, hogy az esztergomi és a tatabányai kórházakat jobban fogják fejleszteni, a többit pedig átalakítják.
Arról, hogy ez mit jelent, a lap a kisebb városok egészségügyi intézményeinek vezetőit kérdezte. Azt, hogy mi várható Dorogon, nemrégiben már megírták, most azt is megtudták, hogy sem Kisbéren, sem Komáromban, de még Tatán sem lesz olyan az ellátás, mint eddig. A legnagyobb változások a Selye János Kórházat érintik. Itt megszűnik a hagyományos sebészet, a jövőben nem végezhetnek egyetlen laparoszkópos- és nőgyógyászati műtétet sem. A kismamáknak arra sem lesz lehetőségük, hogy Komáromban szüljék meg gyermekeiket. Nekik Tatabányára, Győrbe vagy máshova kell menniük.
A kisvárosokban és térségeikben élőket ezek a döntések érintik a legkellemetlenebbül. Más kérdés, hogy a kórházi szövetségek szerint az államosítás jó lesz, de csak akkor, ha a reformokat végig is viszik.