Látványos, ugrásszerű javulás történt a csecsemőhalálozásban, számos egészségfelmérést végeztek.
A 30 éves gyermekgyógyászati alapellátást méltatták a hajdúvárosban szombaton. Kezdetben vegyes praxisok, felnőtt betegeket is ellátó orvosok kezelték a gyerekeket Hajdúböszörményben. 1987-ben minőségi változás történt a település gyermekorvosi ellátásában, ugyanis az addig a Klinikáról havi váltásban érkező orvosok helyett öt praxist alakítottak ki helyben - olvasható a szon.hu portálján.
Az öt körzet kialakítása számos pozitív változást hozott: megkezdődtek a külterületi rendelések, s azokon is elérhetővé vált az iskolaorvosi ellátás; elindult az óvoda- és bölcsődeorvosi tevékenység, a szülőotthoni ellátás napi vizittel, s az újszülöttek első vizsgálata is lehetővé vált az otthonukban. 1993-ban a folyamatos gyermekellátás érdekében megszervezték a hétvégi és ünnepnapi gyermekorvosi rendelést az ügyeleti ellátáson belül, valamint létrejött a Városi Vöröskereszt oktató csoport.
1993 és 1997 között az országban az elsők között privatizálták a praxisokat, aminek hasznossága a megváltozott finanszírozásban, a számítógépes rendszer frissítésében, a műszerezettség és a járműpark korszerűsítésében is tetten érhető volt, akkor is, ha az iparűzési adó, az általános infláció és a rezsiköltségek megtorpanásra adhattak okot.
Látványos, ugrásszerű javulás történt a csecsemőhalálozás statisztikai mutatójában, számos egészségfelmérést végeztek (légúti, túlsúly), a Gyermekrehabilitációs Központ munkatársai hydroterápiás fejlesztést tartottak a városban.
További részletek a weboldalon.