• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Innováció és mesterséges intelligencia a betegek szolgálatában

Lapszemle MA 06:02 Forrás: medicalonline.hu
Innováció és mesterséges intelligencia a betegek szolgálatában

A Sanofi Science Lab kiállításon bemutatott mesterséges intelligencia és digitális megoldások jól példázzák a kutatás-fejlesztés modernizációját.

A Sanofi Science Lab a 2024-es Párizsi Olimpiai és Paralimpiai Játékokon mutatkozott be elsőként, most pedig Marseilles, Barcelona, Milánó és Frankfurt mellett Közép-Európában egyedül Magyarországon lesz megtekinthető a szakmai közönség számára - adta hírül a cég közleménye nyomán a medicalonline.hu.

A nemzetközi hírű Sanofi Science Lab kiállítás megnyitóján elhangzott: az immunológia területének egyik vezető vállalata kiemelt szerepet szán a digitális innovációnak, azért, hogy áttörő megoldásokat találjon a krónikus betegségek kezelésére. A mesterséges intelligencia ugyanígy jelentős szerepet kap a fejlesztési folyamatok gyorsításában, a döntéshozatal támogatásában és a kutatási hatékonyság növelésében. Mindezzel akár felére is csökkenthető az az idő, amely egy molekula beazonosításától a konkrét gyógyszer piacra kerüléséig eltelik.

A Sanofi Science Lab kiállításon bemutatott mesterséges intelligencia és digitális megoldások tökéletesen példázzák, hogyan támogatja az üzleti működésünk modernizációja a kutatás-fejlesztést. Korszerű támogatófolyamatainkkal olyan környezetet teremtünk, ahol kollegáink figyelmüket maradéktalanul a tudomány csodáinak kutatására összpontosíthatják. Ez a modernizációs folyamat felgyorsítja, hogy az életminőséget javító terápiákat minél hatékonyabban juttassunk el a betegekhez, ezzel is támogatva a Sanofi küldetését az orvoslás gyakorlatánakátalakításában – hangsúlyozta ki Ahmed Ismail a Budapesten működő globális szolgáltatóközpont vezetője.

A Sanofi Science Lab látogatói olyan területekbe nyernek betekintést, mint az immunrendszer erősítéséreirányuló megközelítések, oltásokkal való megelőzés, a természetes védekezés serkentése és a krónikus betegségek immunválaszának szabályozása. De a vendégek megismerhetik az immunbetegségben szenvedők mindennapi életét, kihívásaikat és azt, hogy innovációk hogyan segítenek az életminőség javításában. Az orvostudomány jövője szekcióban pedig felfedezhetik a kutatási folyamatokat irányító molekuláris technológiákat, a nanotestektől és a génterápiáktól a monoklonális antitestekig, amelyek forradalmasítják a kezelési lehetőségeket.

Továbbiak a teljes cikkben