• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Itt a speciális nevelési igényű gyerekekből is lehet rocksztár

Lapszemle 2022.07.05 Forrás: forbes.hu
Itt a speciális nevelési igényű gyerekekből is lehet rocksztár

"Ne azt mondjuk, hogy „az autista Peti”, hanem, hogy Peti fiú, 7 éves, tűzoltó akar lenni, és mellesleg autizmussal él együtt.”

„Van olyan teljesen egészséges felnőtt tanítványunk, aki közel sem jutott el arra a szintre egy év alatt, mint egy vak kisfiú. Az aspergeres gyerekek pedig nagyjából úgy látják a dobot, mint egy adatokkal teli mátrixot. Erre más csak pszichotikumok hatására képes” – Gál Dani 7 évvel ezelőtt hívta életre a Budai Dobiskolát, ahol azóta több száz autista, mozgássérült és vak tanítványt vezetett be a kétnegyedek világába. A dobolás jól láthatóan terápiás hatással bír, többek között erről is mesélt a júliusi Forbesban megjelent cikkben - ajánlja a lapot a forbes.hu.

Az eredetileg zenészként és dobtanárként tevékenykedő Danit néhány évvel ezelőtt felkereste egy pszichológus, aki továbbképzés gyanánt megszeretett volna ismerkedni a zeneterápiával. Ez gyakorlatilag egy kétszemélyes emberkísérlet volt: Dani és a pszichológus közösen figyelték meg, hogy válik a terapeuta pácienssé, a dobos pedig terapeutává, majd a zene a terápia legfőbb eszközévé. A sikeres kísérletnek gyorsan híre ment, a Budai Dobiskolát egyre több speciális nevelési igényű gyerek szülője kereste fel, akik azóta pozitív eredményekről számolnak be. A dob hatására javulnak a gyerekek finommotorikus képességei, a reflexük, a magatartásuk és tanulmányi eredményeik, ráadásul kellemes fáradtsággal és motiváltan térnek haza az órákról.

A Budai Dobiskola az elmúlt 7 év alatt szépen kinőtte magát. Mára Dani mellett három tanár és egy gyógypedagógus foglalkozik a körülbelül 100 tanítvánnyal, akik között a legfiatalabb 3, a legidősebb pedig 60 éves már. Több különböző programot dolgoztak ki a speciális nevelési igényű gyerekek részére, és a családi együttlétet is támogatják az olyan kezdeményezéseikkel, mint az Apa-Fia Program. Aki pedig úgy érzi, készen áll a rocksztáréletre – akár terápiás célból, akár zenei ambíciói miatt jár az iskolába –, az év végi bemutatkozó koncerten bizonyíthatja tehetségét közönség előtt is.  Továbbiak a júliusi Forbesban

Legolvasottabb cikkeink