• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Itt a vége: százmilliókat fizethet az egri kórház

Lapszemle Forrás: Hír TV

Többéves pereskedés után kifizeti több mint ezer dolgozója elmaradt cafeteria juttatását az egri kórház.

Az intézménynek a 300 millió forintot a saját költségvetéséből kell kigazdálkodnia, hiába kértek segítséget a szakszervezetek a kormánytól. A kórház főigazgatója azt ígérte, a betegellátás színvonalán nem fog érződni a belső megszorítás – írja a hirtv.hu portálja.

Az annak idején a HospInvest által üzemeltetett intézmény vezetése még 2010 elején állapodott meg a szakszervezetekkel a cafeteriaról, amit 2013 márciusáig fizetett is.

Három éve azonban a kórház visszakerült állami kézbe, a dolgozók azóta nem kaptak béren kívüli juttatást. Az új fenntartó ugyanis magára nézve nem tartotta kötelezőnek a korábban kötött megállapodásokat. A szakszervezet és öt dolgozó ezért beperelte a kórházat, és jogerősen nyertek is.

Ez az eset egyértelmű példázata annak, hogy mindig szükség van tárgyalásra, mindig szükség van párbeszédre, és kell tudni kompromisszumokat is kötni – nyilatkozta az üggyel kapcsolatban Nyitrai Zsolt miniszteri biztos.

A párbeszéd azonban csak azután indult el, hogy a Kúria januárban döntött a korábbi öt dolgozó ügyében, és ezen felbátorodva további hétszáz kollégájuk fordult bírósághoz. A mostani megegyezés alapján az akkori 1500 dolgozóból 1200-an kapják meg visszamenőlegesen a juttatást, két részletben. Fejenként körülbelül háromhavi bérre számíthatnak.

A kórház – hangsúlyozom, ahogy el is hangzott már – hatalmas összeget vállal kifizetési ágon magára. Ez igen jelentős extra teher és extra feladat a kórház gazdálkodásában – mondta Vácity József, a Markhot Ferenc Oktatókórház és Rendelőintézet megbízott főigazgatója.

A végösszeg mintegy háromszázmillió forint. A szakszervezet a kormányfőt és az Emberi Erőforrások Minisztériumát is kérte, hogy segítsen, ám az állam nem nyújtott anyagi segítséget. Ennek ellenére leszögezték, hogy a legfelsőbb politikai vezetés nélkül nem lett volna egyezség.

„Hát, nézze, ez konyhai titok" – ezt a választ kapták az újságírók arra a kérdésre, hogy mégis milyen formában segített a kormány. A Hír TV az egészségügyi államtitkártól is megpróbált választ kapni.

A kormány és a minisztérium miért nem segít ennek a háromszázmillió forintnak a kifizetésében? Miért az intézményre róják ezt a terhet?

– A főigazgató úr megválaszolja ezt a kérdést. Köszönjük! Ezt azért szeretném megválaszolni, elnézést kérek, államtitkár úr, mert az elejétől ott voltam a megbeszéléseken. Ez egy jogi kérdés – mondta az Állami Egészségügyi Ellátó Központ főigazgatója. Németh László kifejtette: a kórház korábbi vezetésének felelőtlen lépései miatt a kórháznak kell helytállnia. Az intézmény jelenlegi vezetése állítja: gazdálkodásuk stabil és a betegellátásban nem okoz majd nehézségeket a több száz milliós kifizetés.