Idén júliustól újabb 101 intézmény szakaszos csatlakozását tervezik a Járóbeteg Irányítási Rendszerhez.
Nemcsak az intézmények aktivitását figyelik és a lefoglalt időpontok mennyiségét monitorozzák, hanem azt is, hogy mennyi a lefoglalt, de a rendelésen nem megjelent betegek aránya a Járóbeteg Irányítási Rendszerhez (JIR) csatlakozott szolgáltatóknál - ismertette a működés tapasztalatait Szondi Zita, az Országos Kórházi Főigazgatóság alap- és szakellátásért felelős főigazgató helyettese a Magyar Kórházszövetség XXXVI. Kongresszusának pénteki zárónapján, melyről a medicalonline.hu tudósított.
Tavaly novemberben 83 intézményt vontak a JIR alá, így már több mint 5600 szakrendelésen működik, ezek március óta az EESZT-ben követhetik saját időpontjaikat. A Digitális Előjegyzési Rendszer (DER) a JIR-en kívüli szakrendeléseket is érinti, mindazokat ahol heti 200 óra feletti a rendelési idő. Idén júliustól újabb 101 intézmény szakaszos csatlakozását tervezik a rendszerhez.
Az eddigi, gyakorlati tapasztalatok alapján egyszerűsítik a JIR-t, a jelenlegi 5 előjegyzési időtípus helyett kettő marad. Míg a publikus kategóriában bárki lefoglalhatja az időpontokat – saját, vagy más intézmény, háziorvos, páciens – a JTR-ben, az EESZT-ben vagy a hozzá kapcsolódó applikáción keresztül, addig az intézményi kategóriában csak a BCS vagy a rendelési időt biztosító szervezeti egység foglalhat időpontot kontroll vagy konzílium, soron kívüli ellátás céljából a JTR-ben. Továbbiak a teljes cikkben