A magánklinikákon működik, tehát csak be kell építeni a fizetős szolgáltatást az állami egészségügy rendszerébe.
Megkezdődött a fizetős egészségügy bevezetésének kidolgozása a pécsi klinikákon. A kérdés, hogy hogyan lehet a tehetősebbek, gazdagabbak részére különutakat biztosítani úgy, hogy mindez ne sértse mások érdekeit, illetve lesz-e lehetőségük a kiegészítő biztosításokkal rendelkezőnek arra, hogy megkerüljék a várólistát, ha az OEP által finanszírozott műtétet, vizsgálatot, ellátást a saját biztosító kifizeti, mint ahogyan a hotelszolgáltatást, a különszobát is állja. Kényes a téma, de nem tűnik bonyolultnak. A magánklinikákon működik, tehát csak be kell építeni a fizetős szolgáltatást az állami egészségügy rendszerébe, hiszen kapacitás volna rá.
Dr. Kollár Lajos, a PTE Klinikai Központjának főigazgatója közölte, az egyetem számára létérdek, hogy több bevételhez jusson, ráadásul a volumenkorlátozás miatt sem a diagnosztikai, sem a műtéti kapacitásaik nincsenek kihasználva maradéktalanul. Ez tarthatatlan állapot.
Fizetős volt eddig is az itt élő, dolgozó, esetleg turistaként érkező külföldiek ellátása, ráadásul az egyre növekvő egészségturizmusból is lehetne profitálni olyan szolgáltatásokkal is, amelyeket ma az OEP nem finanszíroz. - Tegyük mindehhez hozzá: amennyiben várólistán lévő szeretne pénzért előbbre jutni, ezzel tulajdonképpen a többieket is segíti, hiszen ha kilép - megfizeti az ellátást -, a kilépésével a várólista rövidül – tette hozzá.
Dr. Kollár Lajos leszögezte: az elkövetkező hetekben a klinikák feladata kidolgozni azokat az ellátásokat, amelyekre igény lenne, és amelyek hátterét az adott klinika biztosítani tudja. A klinikai központ megbízott munkatársai a jogi keretek kidolgozását elvégezték, a fizetős ellátás szeptembertől elérhető lesz a pécsi klinikákon.