• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Jól járhat a Péterfy Sándor utcai kórház

Lapszemle Forrás: mno.hu

A főigazgató szerint a lakossági nyomás hatására változtatott a kormány.

Újabb fordulat a fővárosi kórházfejlesztések ügyében: nem csak ápolási otthonként funkcionálhat majd a Péterfy Sándor Utcai Kórház-Rendelőintézet és Baleseti Központ. Ehelyett a Fiumei úti baleseti központ traumatológiája a Haller utcai új kórház épületébe költözik, s ezután alakul majd át a Péterfy Sándor utcai intézmény ellátása is – tudta meg lapunk Sásdi Antaltól. A kórház főigazgatójának ezt az államtitkárság válaszolta a kormány és a kórházvezetők múlt heti egyeztetésén feltett kérdésére - írta a Magyar Nemzet.

Az igazgató elmondta: a legfrissebb információk szerint amíg nem készül el a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet mellé tervezett Haller utcai új centrum, addig a Péterfy baleseti központja a jelenlegi helyén működik tovább, ám az épület felújítást igényel. Ezt körülbelül 2,5-3 milliárd forintból lehetne megoldani; külső szigetelésre, nyílászárócserére, energetikai korszerűsítésre van a leginkább szükség. 

Ha a Fiumei úti traumatológia költözése megtörtént, a felújított épületbe kerülnének a Péterfy egyéb műtétes szakmái, és a Péterfy Sándor utcában maradnának a nem manuális szakmák. Ilyen például a belgyógyászat, a neurológia, az onkológia. Emellett az Alsó erdősor utcai telephelyről ide költözhetne a toxikológia és a pszichiátria is. Ez azonban csak 2020– 2022 után várható, addig minden a jelenlegi helyén működik – nyilatkozta a főigazgató.

Kitért arra is, hogy amikor az aktív ellátások átkerülnek az Alsó erdősor utcából a Péterfy Sándor utcába, az előbbi telephely lenne továbbiakban ápolási vagy szociális otthon.

A János-kórházban maradhat a járóbeteg-ellátás mellett a belgyógyászat, a neurológia és a pszichiátria is.

A lap kereste a János-kórház főigazgatóját, Kázmér Tibort is, hogy megtudjuk, mit gondol a kormány jelenlegi terveiről, és milyen sors vár az intézményre, ám a kórházvezető többszöri megkeresésünk ellenére sem nyilatkozott.

Cserháti Péter, az új budapesti kórházfejlesztés előkészítéséért felelős miniszteri biztos viszont a lapnak elmondta: várhatóan 1,2 milliárd forintot fordítanak majd a János-kórház pavilonjainak felújítására, amely már jövőre el is kezdődhet. A Kútvölgyi kórház pszichiátriája mellett várhatóan oda költöztetik majd a Semmelweis Egyetem két pesti, összesen 330 ágyas gyermekklinikáját, hogy ezzel is kiegyenlítsék a pesti és a budai ellátást. Szerinte ezzel a lépéssel olyan diagnosztikai és szakmai közegbe kerülnének a Semmelweis gyermekklinikái, amely a mostaniaknál jóval kedvezőbb körülményeket eredményez. A rehabilitációs és krónikus osztályokat nem kell majd elköltöztetni a kórházból, ám át kell gondolni a járóbeteg-szakellátás mikéntjét, amely jobban működhetne a Kútvölgyi járóbeteg-szakellátó részlegén. További részletek a teljes cikkben