A nyári, kánikulai időszakban is az átlagostól több riasztás érkezik az Országos Mentőszolgálathoz (OMSZ). A melegfront leggyakrabban vérnyomáscsökkenéshez, pulzusszám-emelkedéshez, fejfájáshoz, illetve migrénes panaszok gyakoribb előfordulásához vezethet – nyilatkozta a
szon.hu portáljának
Ilyés György, a OMSZ Szabolcs megyei vezető mentőtisztje, aki elmondta azt is, hidegfront esetén a csökkenő hőmérséklet ízületi fájdalmakat, reumás panaszokat, asztmás rohamokat, gyomor- és vesegörcsöket, epilepsziás rohamokat okoz. A melegből hirtelen hidegre forduló időszakban az újraélesztések száma is nő.
A tartósan meleg időjárás, a frontátvonulások leginkább a szív- és érrendszeri megbetegedésben szenvedőket, az idősebb embereket, illetve a gyermekeket viseli meg, rájuk fokozottan kell figyelni, nagyon fontos a folyadékpótlás és a vérnyomás ellenőrzése – tette hozzá Ilyés György, aki arra is figyelmeztetett, hogy a cukorbetegek szervezetére is hatással van a meleg idő, így az ő esetükben is lényeges a vércukorszint rendszeres, akár gyakoribb mérése is.