A projekt főként a rekonstrukcióra fókuszál, de a kisebb értékű, rossz elhelyezkedésű épületeket bontásra ítélték a tervezők.
A TSPC Group által vezetett Hőgyes-Schöpf-Merei gyógyszerkutató központ fejlesztése megkapta az építési engedélyt – tájékoztatta a mérnökiroda közleményben a magyarépítők.hu-t. Az összegzésből az is kiderül, hogy a fejlesztés a Semmelweis Egyetem átfogó fejlesztési projektjeként valósul meg: ennek során modernizálják és kibővítik a Gyógyszerésztudományi Kar oktatási, kutatási és gyógyszerellátási kapacitásait.
A projekt két budapesti épülettömb rekonstrukcióját és kibővítését foglalja magában a belvárosban, melyek az oktatást, a kutatást, valamint a gyógyszergyártást szolgálják majd. A tervek alapján az egyetem új gyógyszergyártási részlege a jövőben a teljes intézmény infúzióigényét is képes lesz kielégíteni.
A WHB Grouphoz tartozó tervező vállalat közleménye hangsúlyozza, a sűrűn beépített belvárosi környezetben a két tömb modernizálása gondos tervezést igényelt. A projekt főként a rekonstrukcióra fókuszál, de a kisebb értékű, rossz elhelyezkedésű épületeket bontásra ítélték a tervezők, és új épületekkel bővítik a területet. A projekt hasznos alapterülete 20 679 m², míg a bruttó szintterülete 26 745 m².
A beszámoló külön kitér a Hőgyes Endre utcai tömbre is, amely oktatási központként működik, itt jelenleg is zajlik a gyógyszerészek képzése. Az épülettömb elhelyezkedése kiemelt városképvédelmi jelentőséggel bír, hiszen az Iparművészeti Múzeum közelében található. A meglévő Hőgyes utca 5. sz. alatti épület két további szinttel fog bővülni, ezzel a tervező egységes utcai párkánymagasságot hoz létre.
A másik szóban forgó egységként a Bakáts tér felől megközelíthető tömb egy nagy belső udvarral rendelkező, történelmi palotaépület. Az épület hosszú története során egészségügyi és szociális intézményeknek adott otthont, jelenleg azonban használaton kívül áll, elhanyagolt állapotban van.
A gyógyszerészképzésen keresztül közvetve újra az egészségügy szolgálatába állhat, mert a projekt során az épület teljes felújításon esik át, hiányzó elemek, visszaállításra kerülnek, például a hátsó szárnyon található óratornyot is rekonstruálják az eredeti tervek alapján, visszanyerve eredeti formáját és toronysisakját. További tervek, látványképek a teljes cikkben