Ezerből maximum 3 nő születik két méhszájjal, annak az esélye pedig, hogy mindkettőben terhes legyen, csak egy az ötvenmillióhoz.
Egy alabamai nő, Kelsey Hatcher egy ritka genetikai rendellenesség miatt dupla méhszájjal, méhnyakkal és két méhhel rendelkezik. A negyedik terhességénél kiderült, hogy az valójában nem egy, hanem két, párhuzamos terhesség. Hatcher mindkét méhében kislányt vár, ráadásul mindkettőt karácsony reggelre – írja az NBC News nyomán a Telex.
Hogy alakul ki a kettős méhűség? Az embriók ivarszervei eleinte nemtől függetlenül hasonlóan fejlődnek, nagyjából a terhesség nyolcadik hete körül alakulnak ki a lányoknál a úgynevezett Müller-csövek, amik aztán egyesülnek, és az így képződő közös üreg lesz a méh. Ha viszont a csöveket elválasztó belső fal csak részlegesen vagy egyáltalán nem tűnik el, akkor kialakulhat a kettéválasztott méh, vagy (ha teljesen elmarad a Müller-csövek összeolvadása) akár két különálló méh is. Ezt hívják dupla vagy kettős méhűségnek (uterus didelphys). Erről a jelenségről itt olvashat bővebben.
Az amerikai nő állapota nagyon ritka: ezerből maximum 3 nő születik két méhszájjal, annak az esélye pedig, hogy mindkettőben terhes legyen, csak egy az ötvenmillióhoz, írja a Telex.