Az ügyvéd szerint a kórház több szakmai szabályt is megszeghetett, az ügyben hivatalból indult vizsgálat.
Az Országos Kórházi Főigazgatóság belső vizsgálatot folytat a Kistarcsai Flór Ferenc Kórházban, ahol december 23-án két szülő nő vérzéses sokk állapotában került az intenzív osztályra – tájékoztatta a Válasz Online-t a kórház főigazgatója. Úgy tudják: a kismamák jelzését figyelmen kívül hagyva olyan későn végezték el a sürgősségi császármetszést, hogy a nők méhe megrepedt, és az egyik kisbaba sérült. A főigazgató azzal hárította el a lap megkeresését, hogy a vizsgálat lezárultáig nem válaszolnak kérdéseikre.
A kismamáknál azonban nincs hírzárlat. Ők, a hozzátartozók és a kórházaik is elmesélik a történténteket a riportban.
„Tájékoztatjuk, hogy az Ön által említett esetek kapcsán intézményünkben jelenleg a kórházfenntartó (Országos Kórházi Főigazgatóság) által elrendelt belső vizsgálat zajlik, ennek megfelelően arról – annak lezárultáig – bővebb információt nem áll módunkban adni” – ezt a választ kaptuk a történteket firtató kérdéseinkre Trombitás Zoltán kórházigazgatótól. A vizsgálat ténye azért érdekes, mert ekkor még nem kaphatták meg a családok panaszbejelentését. Eszerint az ügy olyan súlyú, hogy az állami egészségügy magától lépett - írta a lap.
– Az utóbbi években megnőtt a kártérítési és sérelemdíjas ügyekre kifizetett összeg, amely ma már összességében milliárdos nagyságrendű – mondta a válasz.hu-nak egy névtelenséget kérő kórházi jogász. Hogy pontosan mennyi, az nem tudható, mert az OKFŐ szerint ezt kórházanként intézik, és nem írja jogszabály, hogy az országos összesítést elvégezzék. Forrásunk szerint a legkönnyebb út panaszbejelentéssel élni a tisztiorvosi szolgálatnál. (Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ, NNGYK).
– Tapasztalatom szerint a valóban súlyos ügyekben a tisztiorvosi szolgálat szakmailag megalapozottan jár el. Megkönnyíti az eljárást a betegek számára, ha be tudnak mutatni egy pecsétes papírt arról, hogy az egészségügyi hatóság szerint a kórház hibázott. Utána lényegében már csak a kártérítés vagy a sérelemdíj összegéről kell dönteni – mondta a jogász.
A lap megkereste Boza Laura egészségügyi ügyvédet, aki szerint a kórház több szakmai szabályt is megszeghetett, nem volt megfelelő a betegdokumentáció, nem a megfelelő személy, és nem időben hozott döntéseket.
A teljes riport itt olvashasható