• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Kevés a pénze a kórháznak, késve fizetik az orvosok díját

Lapszemle Forrás: teol.hu

Az intézmény vezetése nem cáfolta az állítást.

Tavaly szeptember óta rendszeresen késve utalják számunka a vállalkozói díjunkat. Az első alkalommal még udvariasan érdeklődtem, és tűrtem a dolgot, de mostanra betelt nálam a pohár! – írta a szerkesztőségünkhöz eljuttatott levelében dr. Ollmann Anasztázia. A Tolna Megyei Balassa János Kórház Pincehelyi Részlegének belgyógyász szakorvosa úgy fogalmazott, a legdurvább eset 2013 októberében volt. Akkor a díj fele a tárgyhó végén, a második fele csak november elején érkezett meg számlájára. Dr. Ollmann Anasztázia elmondta azt is: a késlekedés az államtól kapott konszolidációs forrás után is fennáll a kórházban – olvasható a Tolnai Népújság – online oldalán.

Nem számíthatunk időben a pénzünkre, amiért megdolgozunk. Ez emberileg is megalázó, nem beszélve a stresszről, amiben nap mint nap ellátjuk a feladatainkat – vélekedett a doktornő, aki azt is elárulta, hogy számára még azért jelent gondot a késve történő kifizetés, mert egyedül neveli hat éves fiát. Bébiszitterek vigyáznak csemetéjére, amikor ő dolgozik, ugyanis párja súlyos beteg, gyógykezelésekre szorul. Az egész országban gondot jelent az orvosok külföldre történő vándorlása, a szakemberhiány. Megvallom, bennem is felmerült a határon túli munka. Ettől eddig az tartott vissza, hogy a gyermekemet magyarnak szeretném nevelni, s bármilyen színvonalasak is az osztrák, német, angol iskolák, ott nem fogják a Hunyadiakat, vagy éppen Rákóczit oktatni neki – tette hozzá dr. Ollmann Anasztázia.

Valóban vannak anyagi problémáink, ami miatt a fizetési határidőket sem tudjuk betartani – reagált levelében dr. Muth Lajos. A Tolna Megyei Balassa János Kórház főigazgató-főorvosa kiemelte: sajnos előfordult az utóbbi időben – a betegellátás alapvető feltételeinek biztosítása érdekében –, hogy egyes vállalkozói számlák kifizetése is késett. A közreműködői szerződéssel foglalkoztatott orvosok számláinak kifizetése mindig is prioritást élvezett, ennek is köszönhető, hogy csak az utóbbi időben voltak kénytelenek szembesülni ezzel a problémával, holott a kórház fizetési nehézségei már jóval korábbról fennállnak - mutatott rá a főigazgató-főorvos.

Tekintettel arra, hogy a felettes szerveink és a Kórházszövetség is tisztában van az egészségügyi intézmények finanszírozási gondjaival, a legfelsőbb szintről várjuk a megoldást. Bízunk az egészségügyi kormányzati posztok tisztázódása utáni gyors intézkedésben, egyelőre azonban a kollégák fokozott türelmét kell kérnünk. Kiemelt feladatunknak tartjuk, hogy a kórház pénzügyi nehézségei minél kisebb mértékben legyenek érezhetőek, ennek ellenére kisebb-nagyobb csúszásokkal a jövőben is számolni kell – vetítette előre dr. Muth Lajos.

Nálunk soha nem fordult elő, hogy jelentős csúszással kapták volna meg fizetésüket a kollégák – közölte Barcza Zsolt, a Bonyhádi Kórház és Rendelőintézet főigazgató-főorvosa, aki elmondta azt is, bár vannak kisebb-nagyobb nehézségeik, kiegyensúlyozott a völgységi egészségügyi intézmény gazdasági helyzete.

Dr. Kerekes László tájékoztatása szerint Dombóváron sem tendencia, hogy a dolgozók késve kapják meg a bérüket. A Szent Lukács Kórház főigazgató-főorvosa kivételként egy esetet említett. Tavaly ősszel, amikor az eladósodásuk olyan mértéket öltött, akkor valóban volt rá példa, hogy a kórház dolgozói nem kapták meg határidőre a fizetésüket, de erről előre tájékoztatták őket, és az utalások azóta is rendben mennek.