Az egyrétegű ruhaanyag szinte semmilyen módon nem szűri meg a kiáramlott levegőt, így alig van haszna.
A járvány kitörése óta a koronavírus terjedését lassító intézkedések közül világszerte az egyik leggyakrabban használt és legelismertebb a maszkviselés. Az is jól látszik ugyanakkor, hogy a forgalomban lévő maszkok eltérő hatékonysággal gátolják meg a vírus továbbadását. Kanadai járványügyi szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy cseréljék le azokat a maszktípusokat, amelyek a legkevésbé hatékonyak a gyorsan terjedő omikron variáns feltartóztatásában. A Globan News oldalán is közzétett cikk szerint az egyrétegű textilmaszkok a legkevésbé hasznosak ebben a szerepkörben - írja a napidoktor.hu.
Az Ontariói Tudományos Tanácsadó Testület vezetője, Dr. Peter Juni szerint az egyrétegű, textilből készített maszkok nem biztos, hogy elegendőek az omikron variáns elleni védelemhez. A szakember szerint az egyrétegű ruhaanyag szinte semmilyen módon nem szűri meg a kiáramlott levegőt, így alig van több haszna annál, mintha egyáltalán nem húznánk fel maszkot.
Legnagyobb védelmet pedig az FFP2-es maszkok viselése jelenti, így a szakember szerint érdemes minél több embernek ilyen védőeszközre cserélni a textilből készített darabokat.
További részletek a cikkben.