A monitoringrendszer pontos adatokat szolgáltat a szívinfarktust szenvedett betegek gyógykezeléséről.
Világviszonylatban is kiemelkedő arányban részesülnek korszerű ellátásban a magyar szívbetegek – ez derül ki a Nemzeti szívinfarktus-regiszterből, amelyet négy éve hoztak létre. Egyebek mellett ennek köszönhető, hogy míg korábban évente 15 ezren veszítették életüket szívinfarktus miatt, mostanra a halálozások száma kevesebb mint a felére csökkent, és az országban világszintű a betegség ellátása – hívja fel a figyelmet a Magyar Kardiológusok Társasága a Magyar Időkben.
A monitoringrendszer pontos adatokat szolgáltat a szívinfarktust szenvedett betegek gyógykezeléséről, a kórházi ellátást követő eseményekről. – Ebből azt is láthatja mindenki, hogy ő milyen munkát végez, van viszonyítási alapja. Pontosan kiderül, hogy hol, milyen arányban végeztek katéteres beavatkozást, mennyi időn belül került a beteg a laborba, milyen gyógyszert rendeltek neki, azt pedig hogyan szedi - mondta el a lapnak Jánosi András, a Nemzeti szívinfarktus-regiszter szakmai vezetője, az Országos Kardiológiai Intézet főorvosa.
Jelenleg folyik az a munka, hogy felmérjük a kórházba jutásig eltelt időt, hiszen a legnagyobb harc épp az idővel folyik. A világszínvonalú ellátórendszer és az egyedülálló regiszter ellenére ez komoly harcot jelent, a panaszt követően legfeljebb 120 percnek szabadna eltelnie az ér megnyitásáig. Ezzel szemben nálunk az átlag a négy óra.