A klímaváltozás befolyásolja az emberi egészséget, hozzájárul a globális betegségteherhez, az idő előtti halálozásokhoz
Mindenkinek készülnie kell az éghajlatváltozásra, amelynek számos hatása lesz az emberek egészségére. Az ökológiai krízis megoldásához azonban világszerte és legelőször morális hozzáállásunkon kell(ene) változtatni - olvasható a medicalonline.hu-n
Egyre gyakoribb és egyre intenzívebb hőhullámokból fakadó hőguta, a szív- és érrendszeri megbetegedések számának növekedése, a rovarok, rágcsálók vándorlása miatt új fertőző vagy korábban csak másutt jellemző betegségek megjelenése, víz- és élelemhiány, elsivatagosodás, természeti katasztrófák, migráció, háborúk – csupán néhány (javarészt egymásból is fakadó) dolog azok közül, amely a világ egyes tájain még mindig nem elég komolyan vett klímaváltozás következményeként egyre jellemzőbb lehet, s egyre többeket érinthet.
Éghajlatváltozás és egészség
Mint arra Páldy Anna, a Nemzeti Népegészségügyi Központ szaktanácsadója a Semmelweis Egyetem Népegészségtani Intézetének április 4-ei, Éghajlatváltozás és az egészség védelme című konferenciáján felhívta a figyelmet: a globális kockázatok valószínűségi rangsorában az extrém időjárási helyzetek első helyen szerepelnek. Egyre több bizonyíték támasztja alá, hogy a klímaváltozás befolyásolja az emberi egészséget, hozzájárul a globális betegségteherhez, az idő előtti halálozásokhoz. Egy márciusban megjelent tanulmány szerint a többlethalálozások 0,56 százalékát a hőhullámok okozzák. Magyarországon a 2007-es első nagy, 10 napig tartó hőhullám 1100 többlethalált generált, míg a 2015-ös a többlethalálozások 1,4 százalékáért volt felelős.
További részletek a cikkben.