Elrettentő feliratokkal látnák el Magyarországon az alkoholos üvegeket is a cigarettásdobozokhoz hasonlóan.
A szakemberek szerint egymillió alkoholista él az országban,
Magyarországon fogy a legtöbb alkohol az unióban. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) egységes alkoholstratégia kidolgozására szólította fel a tagországokat.
Dr. Kelemen Gábor addiktológussal, a Pécsi Tudományegyetem tanszékvezetőjével a Népszabadság interjút készített. Az addiktológus szerint egyedülálló, hogy az alkoholizmust a szakemberek helyett maguk az érintettek kezdték el betegségként kezelni, s fogadtatták el a társadalommal.
Az Anonim Alkoholisták (AA) voltak azok, akik 1935-ös megalakulásuk után kimondták magukról, hogy betegek, nem pedig bűnösök. Szerintük az alkoholizmus nemcsak testi, hanem spirituális betegség. A talpra álláshoz nélkülözhetetlen a lelki, illetve spirituális egészséggel való törődés. Sokan azt hiszik, hogy értelmes ember nem válik alkoholistává. A függőség nem intellektuális tevékenység, az értelem nem befolyásolja.
Dr. Kelemen szerint a dolgok tudomásul nem vétele, az érdektelenség. A honatyáknak eszük ágában sincs azzal kampányolni, hogy vissza kell szorítani az alkoholfogyasztást. Érdekesnek tartja, hogy a kábítószerhez nem így állnak hozzá. Nemzeti drogstratégia létezik, alkoholstratégia pedig nemhogy nincs, de most rombolják le, ami volt. A Buda Béla által vezetett Országos Addiktológiai Intézetnek kellett volna többek között alkoholstratégiával bombáznia a kormányzatot. Ehhez képest májusban bezárták az intézetet. Persze az állam is szépen profitál a szeszfogyasztásból, hiszen az állam zsebében kikötő jövedékiadó-bevételek mintegy 10 százaléka az alkohol forgalmazásából ered.