A kecskeméti, péntekig tartó rendezvényre hatszáz vendéget várnak.
Az egészségügyi szakdolgozók kongresszusa szerdán kezdődött és péntekig tart, ezúttal Kecskemét ad otthont a találkozónak.
„Segítség, kiégtem!", kommunikáció az egészségügyben, a kisvárosi kórházak HR-problémái, gyermekkori devianciák megoldási lehetőségei, agresszió az egészségügyben, az ápolók munkahelyi gerincbántalmai – a 110 előadás témájából ez csak néhány kiragadott példa, de jól illusztrálják, milyen szerteágazó és gazdag szakmai programot kínál a résztvevőknek az egészségügyi szakdolgozók idei országos kongresszusa.
Ez már a negyvennyolcadik a sorban, Kecskemét negyedszer ad neki otthont, a hírös városba közel 600 vendéget várnak a háromnapos tanácskozásra, írja a Petőfi Népe.
A Hírös Agórában tartott szerdai megnyitón részt vett többek között dr. Mészáros János, az egészségügyi ellátórendszer működtetéséért felelős helyettes államtitkár, prof. dr. Betlehem József miniszteri biztos, dr. Svébis Mihály, a kórház főigazgatója, dr. Balogh Zoltán, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara elnöke és dr. Páva Hanna és dr. Lénárt Endre, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ két főigazgató-helyettese.
Balog Zoltán kiemelte levelében: a kormány több intézkedést hozott az egészségügyi szakdolgozók élet- és munkakörülményeinek javítására. Így 2016 szeptemberétől többéves bérfejlesztési programot indítottak el, amelynek köszönhetően több mint 97 ezer egészségügyi dolgozó részesül jelentős béremelésben, a szakdolgozók bére 2016 és 2019 között átlagosan 65 százalékkal növekszik.