• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Kórházrendőr a támadások ellen

Lapszemle Forrás: csalad.hu

A Brexit óta egyre több Kelet-Európából származó orvos és ápoló is ki van téve a megengedhetetlen viselkedésnek.

Rendőrök védik a jövőben négy londoni kórház alkalmazottait, mivel jelentősen megnőtt az atrocitások száma. Nem áll majd minden egészségügyi dolgozó mellett egy-egy egyenruhás, azonban az intézményekben igyekeznek folyamatosan látható jelenlétet biztosítani, hogy senkinek se jöjjön meg a kedve az erőszakoskodáshoz - írja az Times illetve az Independent cikkei alapján a csalad.hu.

Negyedével megnőtt a támadások száma a londoni kórházakban hat év alatt, a helyzet pedig egyre jobban megnehezíti az ellátást. A rendőrség ezért egy külön egységet hoz létre, hogy a négy legnagyobb fővárosi kórházban az egyenruhások jelenlétükkel próbálják elvenni a potenciális erőszakoskodók kedvét a fizikai bántalmazástól.

A lap beszámolója szerint a négy érintett intézményben, vagyis a Royal Free, a Whittington, az University College és az Great Ormond Street-i kórházban tavaly minden napra jutott egy-egy durvább összetűzés: összesen 355-ször fordultak a hatóságokhoz. 2010-ben összesen 219 hasonló esetet jegyeztek fel.
De nem csak a brit fővárosra jellemző az indulatok erősödése, az Egyesült Királyság teljes területén 57 ezerről 71 ezerre emelkedett a jogi kategóriának számító elégedetlenkedések száma fél évtized alatt.

A Times arról ír, hogy a Brexit népszavazás, illetve kampány óta a helyzet tovább romlott. Egyre több a rasszista jellegű támadás is: nem pusztán az indiai, arab vagy távol-keleti egészségügyi dolgozók, hanem a Kelet-Európából származó orvosok és ápolók is ki vannak téve a megengedhetetlen viselkedésnek. A konzervatív napilap cikkében egyenesen azt állítja, hogy megduplázódott, 225-ről 496-ra emelkedett 2015-ről 2016-ra a vallás vagy származás miatti támadások száma a kórházakban.

A helyzet azért is elgondolkodtató, mert a Brexit kampány előtt egyetlen esetben sem voltak kelet-európaiak kitéve atrocitásnak, utána azonban tucatnyinál is több eset került a rendőrségre. Az egészségügyi szervezetek vezetői aggódnak a jelenség miatt, jelezve, hogy a szigetország egészségügyi ellátórendszerében 50 ezer nem brit uniós polgár dolgozik, helyzetük a kilépés miatt még nem tisztázott, ami önmagában is komoly ellátásbiztonsági problémákat rejthet magában.

További részletek a weboldalon.

Legolvasottabb cikkeink