A labor olyan pluszt ad, mely a XXI. századi orvosláshoz, képzéshez nagyon fontos lépés.
A Skill laborok fejlesztését szolgáló projektben az Országos Kórházi Főigazgatóság, a Debreceni Egyetem, a Pécsi és a Szegedi Tudományegyetem konzorciumi partnerségben hozott létre országos hálózatot. Ennek eredményeként a három egyetemi skill központban, s a megyei oktatókórházakban, köztük az egriben lehetővé vált hogy a diagnosztikus, terápiás beavatkozásokat élethű modelleken történő oktatási, valamint egységes képzési programot vezessenek be - tudósított a keddi átadóról a heol.hu.
Prof. Dr. Németh Norbert, a Debreceni Egyetem gyakorlati központjának vezetője elmondta, az intézményük kiemelt jelentőségű oktatókórháza az egri. Évente hatvan-nyolcvan orvostanhallgató teljesíti itt gyakorlatát, s több külföldi diák is járt már a megyeszékhelyünkön. – A skill labor fejlesztési pályázat ebben az erős oktatási kapcsolatban is új dimenziókat nyit. Az eszközök a manuális készségektől a nagyon komplex szituációs, szimulációs tanításig megadják a lehetőséget – emelte ki.
Dr. Bráth Endre orvosszakmai szakértő elmondta, ezen új oktatókórházi laborok révén tovább akarják javítani az egészségügyi képzés minőségét. Lehetővé válik az orvosok és a szakdolgozók képzésében és továbbképzésében részesülők számára, hogy gyakorolják az invazív és non-invazív beavatkozásokat, valamint az ápolás-gondozási tevékenységeket. Az egészségügyi oktatótermek módot adnak az elmélet és gyakorlat egységének megvalósítására valamint az olyan beavatkozások begyakorlására is, melyek egyéb körülmények között nem valósíthatóak meg, tekintettel a betegbiztonságra és a jó minőségű szolgáltatás nyújtására.