Nemcsak agyógyuláshoz vezető út nehézségeiről, hanem arról is beszélgettek, mivel küzdenek azok, akik már túl vannak a nehezén.
Miért ekkora a stigma a rákbetegség Magyarországon? Hogyan lehet megbirkózni a testi és a lelki sebekkel, vagy akár a társadalmi kirekesztéssel? Hogyan tud ebben segíteni a család, a környezet, vagy akár egy pszichológus? Merre vezet tovább az út a gyógyulás után? Erről beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában.
mai magyar társadalomban a rák szinte a halállal egyenértékű, pedig ez régóta nem igaz. A betegség jó része ma már gyógyítható, vagy krónikus betegséggé szelídíthető, de nem mindegy, milyen áron és milyen életminőség mellett.
Mi történik, ha Magyarországon valakinél rákot diagnosztizálnak? Hogyan tudunk megbirkózni a betegség okozta testi elváltozásokkal, a munkahelyi és társadalmi kirekesztéssel? Hogyan lehet gyógyítani a betegség okozta lelki sebeket? És hogyan tud ebben segíteni a család, a környezet, vagy akár egy pszichológus?
Legújabb adásukban nemcsak a rák kezeléséről, és a gyógyuláshoz vezető út nehézségeiről, hanem arról is beszélgettek, mivel küzdenek azok, akik már túl vannak a nehezén. A Kösz, jól adásában Bánhalmi Kata vendégei Bodoky György, a budapesti Egyesített Szent István és Szent László Kórház onkológiai osztályának osztályvezető főorvosa, Komora Nóra klinikai szakpszichológus és Kapitány Zsuzsa fizioterapeuta.