• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Kudarcba fulladt a kórházi áramközbeszerzés

Lapszemle Forrás: Világgazdaság Online

A központi árambeszerzés kudarca után egyre távolibbnak látszanak a milliárdos megtakarítási célok.

Egyetlen energiaszolgáltató sem tett ajánlatot a kórházak közös villamosenergia-beszerzésére kiírt eljáráson – értesült a Világgazdaság. A központi árambeszerzés kudarca után egyre távolibbnak látszanak a milliárdos megtakarítási célok. A kórházvezetőknek megküldött, március 5-i keltezésű tájékoztató levél szerint, amelyet a kórházak fenntartója, a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) főigazgatója, Török Krisztina jegyez, az ajánlattételi határidő január 30-án járt le. A levélből nem derül ki, miért várt a GYEMSZI mégis több mint egy hónapot az érintettek tájékoztatásával – írja a Világgazdaság – online.

A késedelem különösen érthetetlen, mivel Török Krisztina GYEMSZI-főigazgató most arra kéri a kórházvezetőket, hogy 2013. június végéig, de legkésőbb az új közbeszerzési eljárás eredményes lezárásáig, 30 napos felmondási határidővel intézkedjenek az intézmények megfelelő villamos-energiaellátásáról. Ha az intézményvezetők törvényszerűen járnak el, a legtöbbjüknek most mégis csak ki kell írniuk azt a közbeszerzést, amit a központi közbeszerzés miatt tavaly a GYEMSZI már nem engedélyezett a számukra. A GYEMSZI által előírt feltételekkel azonban ez nemcsak időben nem hozható tető alá, de az is biztos, hogy ilyen körülmények között nem lehet előnyös árat kialkudni – vélekednek szakértők.

Márpedig az ár több szempontból is kulcskérdés. Egyrészt már az Egészségügyi Államtitkárság nyilvántartása szerint is csaknem 115 milliárd forintra emelkedett a kórházak adóssága tavaly év végére. Másrészt Szócska Miklós államtitkár éppen a milliárdok megspórolásával indokolta, hogy a földgázt, a villamos-energiát, a gyógyszert és az orvostechnikai eszközöket tavaly óta fokozatosan központilag szerzik be az államosított egészségügyi intézményeknek. Török Krisztina, a GYEMSZI főigazgatója tavaly novemberben sajtótájékoztatón tényként közölte: a központi áramközbeszerzésen, amely egyelőre csak az országos intézeteket és két megyei kórházat érint, az eddigi 25 forint/kilowattórás átlagárat 20,3 forintra tudták leszorítani.

Közleményben reagált a GYEMSZI