Ugyan a szegediek keretében sokaknak van futballista múltja, de a riválisok is hasonló erősségű csapattal tudtak részt venni a tornán.
A hétvégén hatodik alkalommal rendezték meg a Kórházak Focikupáját, amire az összes magyarországi kórház, klinika és rendelőintézet kap meghívást, majd az első 45 csapatnak fogadják el a nevezését. A rendre Budapesten rendezett tornán kezdetben csak a fővárosi kórházak vettek részt, azonban mostanra már országos méreteket öltött. A kispályás, 5+1-es, műfüves tornát 2×10 perces meccsekkel bonyolították le, ahol 10 fős keretekkel vehettek részt a csapatok, a keretekkel kapcsolatban pedig kikötés, hogy megyei I. osztály feletti igazolt labdarúgó, valamint NB I-es és NB II-es igazolt futsal játékos sem vehet részt a tornán, valamint a játékosnak élő szerződéssel kell rendelkeznie azzal az intézménnyel, amelyik színeiben játszik, és bármilyen egészségügyi személyzet tagjaként részt vehet - számolt be a rangadóról a szegedma.hu.
„Harmadik alkalommal indultunk el, ugyan 45 csapat nevezett, de kettő sajnos visszalépett, így 43 csapat részvételével zajlott le az idei torna. Egy darab hét, és hat hatcsapatos csoportot sorsoltak, kiváló volt a szervezés, jók voltak a bírók, jól tartották az időt, nem volt csúszás a programban, hét pályán folyamatosan mentek a meccsek" – tért ki a körülményekre Vizi András gyermeksebész, a szegedi csapat tagja, ami azért is volt fontos, mert a tornát egyetlen nap alatt bonyolították le.
Ugyan a szegediek keretében sokaknak van futballista múltja, de a riválisok is hasonló erősségű csapattal tudtak részt venni a tornán, hiszen az SZTE csapatában Vizi András mellett ott volt az az Annus Ádám is, aki szintén szerepelt korábban a magyar orvos-válogatottal a világbajnokságon – de a pécsi és a debreceni csapatban is voltak válogatottbeli csapattársak. „Megjelentek azok az orvosok is, akik a válogatottban is játszanak. Ez azért más torna, itt nem csak orvosok léphetnek pályára, itt egészségügyi szakdolgozó személyek is játszhatnak, volt olyan csapat, amelyik orvos nélkül állt fel. Látszott is, hogy akik kifejezetten jól, vagy nagyon jól játszottak, ők nem feltétlenül orvosok voltak, itt a szakdolgozók élen jártak a játéktudásban, de az orvosok sem vallottak szégyent. Nálunk például Watfa Kerim idegsebész lett a házi gólkirály, Fetter Gábor traumatológus pedig a döntőig parádésan védett, hiszen 18-0-s gólkülönbséggel jutottunk el a fináléig" – részletezte Vizi András. A teljes beszámoló itt