Az állam szerint ők teljesen mást csinálnak, de egy sereg kérdésre nem akarnak válaszolni.
Az év infokommunikációs innovációja lett Magyarországon az iKórlap alkalmazás, amivel az orvosok, és kis módosítással a betegek is gyorsan és hatékonyan le tudták volna kérni a nekik elérhető kórtörténeteket, leleteket, kiváltott gyógyszereket és hasonlókat. Az állam eleinte át akarta venni az ingyenes szolgáltatást, aztán kiderült, hogy inkább EU-s pénzből lefejlesztenék maguknak eFin néven ugyanazt. Ráadásul az iKórlap fejlesztőjét bepalizva. Az állam szerint ők teljesen mást csinálnak, de egy sereg kérdésre nem akarnak válaszolni. A betegek csak annyit tapasztalhatnak, hogy negyedik éve nincs bevezetve a rég létező hatékony rendszer és most is csak egy évvel későbbre ígérik - írta az Index.hu.
Még 2012-ben készült el egy elég ésszerű fejlesztés Magyarországon, az iKórlap. Ezzel lehetővé vált, hogy a háziorvosok könnyen és ingyen elérjék a betegeik teljes kórtörténetét, kiváltott gyógyszereiket, röntgenképeket, zárójelentéseket és hasonlókat.
Szóval az iKórlapnak mindenki mindenki nagyon megörült, 2012-ben rögtön az év magyar innovációja lett az infokommunikáció területén. Szócska Miklós, az akkori egészségügyi államtitkár feltette a saját iPadjére mutogatni, elkezdte használni pár tucat orvos, a fejlesztő Hospitaly Kft. pedig megcsinálta minden platformra, és kórházi orvosoknak is.
Aztán nem történt semmi. Azaz csak az látszik, hogy lassan négy éve van egy vitán felül hasznos eszközünk, amit egyáltalán nem használunk. A lap megkérdezte ezért az érintetteket, hogy mi a probléma, és egészen elképesztő történet bontakozott ki, ami itt olvasható