A rezsitámogatás mellett a beavatkozásokra is több dotációt kapnak az alapellátó fogorvosok.
Bár a közfinanszírozott fogászatok sokáig kimaradtak a támogatásokból, az elmúlt időszakban több olyan intézkedés is született, amellyel elkezdődhetett a felzárkózásuk. A letelepedési pályázatokat kiterjesztették a fogorvosokra is, így megállt a tartósan betöltetlen praxisok számának növekedése, és nemrég egymilliárd forinttal emelték meg a fogászati szakrendelésekre szánt keretet - írja a magyaridok.hu.
Előrelépés, hogy egymilliárd forinttal növekedett a fogászati szakellátásra szánt finanszírozás, de még így is bőven van tennivaló a területen – fogalmazott a lap kérdésére Hermann Péter, a Magyar Orvosi Kamara Fogorvosi Tagozatának elnöke. Véleménye szerint a betegeknek ez nem jelent változást, ugyanazok a beavatkozások maradtak tb-támogatottak, mint eddig, csupán az egyes kezelések pontértéke nőtt, ami nagyjából havi 160-170 ezer forint többletet jelent praxisonként.
Állami ellátás esetén 18 éves kor alatt és 62 éves kor felett minden kezelés orvosi díja térítésmentes, a 18–62 év közötti pácienseknek csak a fogpótlásért kell fizetni, ám a fogmegtartó beavatkozások – mint a tömés, gyökértömés, fogkő-eltávolítás – ingyenesek – emlékeztetett az elnök.
A fogorvosi tagozat korábban levelet írt Kásler Miklósnak, az emberi erőforrások miniszterének, hogy megszűnjön a közfinanszírozásban dolgozó fogorvosok hátrányos megkülönböztetése. Az alapellátás három eleme a háziorvosi, a házi gyermekorvosi és a fogászati ellátás, ám utóbbi rendszerint kimaradt a támogatásokból. – A döntéshozók fejében még mindig él a sztereotípia, hogy a fogorvosi ellátás azonos a magánorvosival, így nem küzdenek finanszírozási problémákkal – fogalmazott a tagozat elnöke.
További részletek a cikkben.