Szó sincs arról, hogy a magáncégek által, OEP- finanszírozással, az állam helyett végzett tevékenységeket szüntetnék meg.
Azokat a fizetős szolgáltatásokat akarja kiszorítani a kormány az állami fenntartású kórházakból, amelyekért az állami finanszírozáson felül kérnek pénzt a betegektől – mondta a Magyar Nemzet kérdésére Zombor Gábor. Az egészségügyért felelős államtitkár szerint térben és időben is szét kell választani a közfinanszírozott kórházakban az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) által támogatott, valamint a magánellátást.
Mint arról a lap korábban beszámolt, Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter egy hódmezővásárhelyi lakossági fórumon arról beszélt: a kormány tervei szerint a közpénzből felújított kórházakban az OEP-kassza terhére csak állami szereplők nyújtanak szolgáltatást.
Zombor Gábor leszögezte, nem a magáncégek által, az OEP finanszírozásával, az állam helyett végzett tevékenységeket szüntetnék meg. Ekkor ugyanis a betegellátás érdekében szerződik az OEP a magántulajdonú cégekkel a feladatellátásra. – Ezek jellemzően a képalkotó diagnosztikai eljárások, vagy például a művesekezelés – mondta. Be kell fejezni viszont azt a több kórházban is kialakult gyakorlatot, hogy az OEP által finanszírozott kezelésért pluszpénzt kérnek a betegektől, ha a páciens gyorsabban akar sorra kerülni, vagy jobb körülményeket szeretne. A lap kérdésére az államtitkár közölte, ez nem vonatkozik a VIP-kórtermekre, vagy például arra, ha valaki speciális étkezést kér, mert ezek nem részei a beteg ellátásának - olvasható a cikkben.