Az Ipsos szerint 31 vizsgált országban csak az izraeliek látják a nők helyzetét a magyaroknál pesszimistábban.
Az Ipsos hetedszer végezte el év végi, Global Predictions nevű nemzetközi kutatását, 31 országban vizsgálta a lakosság jövő évi várakozásait. Az eredményekre nagy hatással volt a koronavírus-járvány. Az emberek 91 százaléka szerint hazája, 74 százaléka szerint pedig önmaga, családja szempontjából is rossz évet zártunk - ismertette az eredményeket a 24.hu.
A koronavírus második hulláma idején felvett adatok szerint a világ lakosságának 68%-a hisz egy hatékony vakcinában. A magyarok (69%) optimizmusa átlagos volt, a kínaiaké (92%) kiugró. A másik végletet a franciák képviselték (48%). A globális értékhez hasonló, hogy a magyarok 61%-a szerint a vakcina hamarosan mindenkinek elérhető lesz, de 46% tart egy új, hasonlóan veszélyes pandémiától.
A koronavírus utáni életről a világátlagtól eltérően vélekedünk. Abban, hogy az ország élete visszatér a normális kerékvágásba a magyarok 46% hisz, amivel Európában a legoptimistábbak vagyunk. Azzal már jóval kevesebben értenek egyet (18%), hogy a vírus okozta válságnak köszönhetően a Föld végül jobb hellyé válik. Ez jóval a 30%-os világátlag alatt van. Az emberek világszerte tartanak a társadalom kettészakadásától, a magyaroknál (57%) a globális várakozások még pesszimistábbak (66%).