A tervek szerint a brexit után egyetlen uniós állampolgárt sem küldenek haza.
Minden jelenleg kint élő európai uniós munkavállaló maradhat az Egyesült Királyságban azután is, hogy a szigetország kilép a közös térségből – írja kormányzati forrásokra hivatkozva a The Daily Telegraph. A londoni kormány számításai szerint ugyanis a mintegy 3,6 millió főt kitevő, más európai uniós országból származó lakosság 80 százalékának a 2019-es kiválás idejére már állandó lakhatási joga lesz, mivel legalább öt évet élt a ködös Albionban.
A tervek szerint a maradék mintegy húsz százalék is maradhat, ők felmentést kapnának a szabályok alól. A brit lap egyik informátora ugyanakkor kijelentette, hogy még dolgoznak a pontos kivitelezésen, egyúttal pedig leszögezte, hogy az intézkedésnek kölcsönösen kell működnie, vagyis a többi tagországnak is biztosítania kell a brit munkavállalók jövőjét - idézte a Magyar Nemzet.
A brit kormány döntése gazdasági szempontból teljesen ésszerű, nem igaz ugyanis, hogy az uniós munkavállalók rosszat tennének a szigetország gazdaságának, és ezt a tévhitet már kutatások is cáfolták. A bevándorlók nem nyomják le a hazai dolgozók bérét, sőt, munkájukkal a növekedést segítik. Ennek oka, hogy az őshonos britekhez képest fiatalabbak, sokszor jobban képzettek, és a helyieknél statisztikailag nagyobb valószínűséggel is vállalnak munkát.