Az önkormányzati vezetők többsége arra számít, hogy az államosítás eléri az alapellátást.
Míg az önkormányzati vezetők többsége arra számít, hogy az államosítás eléri az alapellátást, addig dr. Velkey György szerint a központosításnak a járóbeteg-ellátás sikertelen centralizálásával vége szakadt, bár az alapellátás egyes szegmenseit, így például a védőnői ellátást esetleg érdemes lenne centralizáltan irányítani.
Egyelőre úgy tűnik, sem a magántőke, sem az egyház nem kíván belépni kórházi fenntartóként az egészségügyi rendszerbe, s ez így marad addig, amíg a fekvőbeteg intézmények alulfinanszírozottak, és nem termelnek nyereséget. Mindez az ex-tisztifőorvos, dr. Falus Ferenc nevével fémjelzett Markáns Vélemények beszélgetéssorozat kedd esti rendezvényén derült ki, ahol konklúzióként ismét elhangzott az „örökzöld egészségügyi sláger": alapellátási lista kell, aki pedig annál többet szeretne, az fizesse meg, vagy kössön különbiztosítást a szolgáltatásokra - tudósított az Elimed.hu.
Mindig azt hittük, hogy jobb lesz, ám csak a beteg lett több, a pénz meg egyre kevesebb – foglalta össze 25 év háziorvosi tevékenységének tapasztalatait dr. Lénárt András abasári háziorvos, korábban a Heves Megyei Önkormányzat Egészségügyi Bizottság elnöke. Bár szerinte a kollégákban még most is van ambíció, azonban a forrás nagyon kevés. Az alapellátási kassza 6,1 millió forintjának elosztása továbbra is homályba vész, nem tudni, mennyit kapnak ebből az egyes szereplők. A csoportpraxisok kialakítása vidéken első sorban a hasonló képzettséggel rendelkező orvosok és a távolságok miatt Lénárt doktor szerint képtelenség. Tisztázni kellene a háziorvosi ügyeleti rendszer visszásságait is, hiszen a budapesti agglomerációban óránként négyezer forintért ügyelnek a kollégák, míg ugyanazért a munkáért Heves megyében mindössze ezer forintot kapnak...
További részletk a teljes cikkben