Év végén valószínűleg leszállhat az első helikopter az SBO repülőterére – már csak egy engedélyt várnak hozzá.
Két és fél éve a városszéli repülőtérre érkeznek a légi mentéssel szállított betegek, ami nagyjából negyedóra kiesést jelent. Június óta működik a Sürgősségi Betegellátó Önálló Osztály, amely a régióból érkező legkritikusabb betegek fogadására szolgál. Városképi jelentőségű helikopterleszállója azonban a mai napig nem üzemel – írja a Délmagyarország Napilap cikke nyomán a delmagyar.hu portálja.
A mentőhelikopter Szegeden 2012 januárja óta a város melletti repülőtéren landol. A légi mentéssel szállított betegeket onnan mentőautó viszi a klinikáig. A több mint négy kilométeres út nagyjából negyedóra időkiesést jelent ahhoz képest, mintha az egészségügyi intézmény mellett szállna le a helikopter – ahogyan az korábban volt. Csakhogy az új klinikai tömb építésének kezdetével megszűnt az a leszállóhely, az SBO mellé pedig éppen azért építették fel a közel 24 méter magas tornyot a 20 méter átmérőjű, fűthető tányérral, hogy továbbra is biztosított legyen leszállás után a szinte azonnali klinikai ellátás.
A Nemzeti Közlekedési Hatóság kommunikációs osztály közölte: a Légügyi Hivatal már július 11-én használatbavételi engedélyt adott a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ területén V. osztályú emelt szintű mentő repülőtérnek. A döntés augusztus 18-ától jogerős. A Klinikai Központnak kell kérelmeznie az üzemben tartási engedély kiadását, ennek megszerzését követően használható a repülőtér. Ilyen tartalmú kérelem azonban nem érkezett a hatósághoz – áll a szerkesztőségnek küldött levélben. Mint kiderült, ennek oka az, hogy ezt a határozatot a hatóság három napja küldte meg a klinikai központnak.
Szeptember harmincadikán kaptuk meg a jogerős használatbavételi engedélyt. Az egyetemi védelmi iroda ezután tudja majd kérelmezni az üzemben tartási engedélyt – mondta Márkus Péter projektmenedzser. Ez lesz az utolsó engedélyeztetési eljárás, ami az eddigi tapasztalatok alapján nagyjából három hónapot vesz majd igénybe. Az év végén valószínűleg leszállhat a toronyra az első helikopter – fűzte hozzá a projektvezető.