Az epevezetékéből kellett epekövet eltávolítani, ám a dunaújvárosi kórházban csak napokkal később vették észre, hogy a járat kiszakadt.
Korábban az rtl.hu is megírta, hogy egy hónapja mélyaltatásban feküdt az a 36 éves anyuka, aki egy rutinbeavatkozás után került életveszélyes állapotba. Anna epevezetékéből kellett epekövet eltávolítani, ám a dunaújvárosi kórházban csak napokkal később vették észre, hogy a járat kiszakadt.
Az édesanya négy héttel a műtét után elhunyt - írja a Blikk információi alapján az rtl.hu. A nő párja úgy véli, hibázhattak az orvosok, ezért jogi lépést fontolgat, ám a dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórház főigazgatója, dr. Jobbágy Lajos szerint a belső vizsgálatuk alapján a betegellátás során szakmai mulasztás nem történt, úgy fogalmazott ez a „természetes kockázat kategóriája.”
...
Dr. Ábrahám László műhibaperekkel foglalkozó ügyvéd elmondása szerint foglalkozás körében elkövetett, halált okozó gondatlan veszélyeztetésnek is minősülhet a cselekmény. Szerinte napokig észre sem vehették a szakadást, ennek ok-okozati következménye volt a gyulladás és végül a sajnálatos halál. Az egészséges családban élés alkotmányos jogát elveszítette a gyermek és az élettárs is, ezért őket kártérítés, kompenzáló jellegű sérelemdíj illeti meg – mondta az ügyvéd a lapnak.
Dr. Jobbágy Lajos, a kórház igazgatója elmondása szerint a műtétet végző osztályvezető doktornő 2017 óta végez ilyen epekő-eltávolító endoszkópos műtétet az intézményükben, azóta 640 beavatkozásból a mostani a második, ahol szövődmény alakult ki.
Az igazgató úgy véli, nem lehet megállapítani egyértelműen, hogy orvosi hiba miatt szakadt ki az epevezeték, hozzátéve azt is, hogy „a biológia, maga a kő is képes ilyen problémát okozni”.
További részletek a cikkben.