A halál időpontja meghatározásának az a célja, hogy az eltávozóknak legyen idejük közölni végakaratukat a hozzátartozókkal.
Kórházban fekvő betegek életkilátásainak megjóslására vetné be a mesterséges intelligenciát egy amerikai nonprofit egészségügyi szervezet, amely több egészségügyi intézményt is működtet. A cél, hogy az eltávozóknak legyen idejük közölni végakaratukat a hozzátartozókkal - írja a hvg.hu.
Kutatások mutatják, hogy az amerikaiaknak mindössze 22 százaléka végrendelkezik, azaz foglalja össze életvégi kívánságait, ezért az illinoisi OSF HealthCare csapata mesterséges intelligencia bevetésével segítené az orvosokat annak meghatározásában, hogy mekkora az esélyük a betegeknek, hogy öröklétre szenderülnek a tartózkodásuk alatt. Ezt a kórházi felvételt követően 5-90 napon belüli kockázatot jósolja meg a most kifejlesztett mesterségesintelligencia-modell – írja a Fox News.
A tervek szerint a mesterséges intelligencia még idejében jelezheti, hogy érdemes összefoglalni a végakaratot, ugyanis ha a betegek elérik azt a stádiumot, amikor már eszméletlenek vagy például lélegeztetőgépen vannak, akkor valószínűleg már túl késő lesz elmondani az utolsó kívánságokat.
A MI-modellt több mint 75 ezer beteg adatain tesztelték, különböző fajok, etnikai hovatartozások, nemek és társadalmi-gazdasági tényezők alapján. A Journal of Medical Systems folyóiratban nemrégiben publikált kutatás szerint az összes beteget nézve 1:12-höz volt a halálozási arány. Azok esetében viszont, akiknél a mesterséges intelligencia azt jósolta, hogy nagyobb valószínűséggel halnak meg kórházi tartózkodásuk alatt, a halálozási arány az előbb említett érték háromszorosára nőtt.
További részletek a cikkben.