A vörös húsok is teljesen új megvilágításba kerültek, ugyanis a marhahúsfogyasztás javítja a kognitív képességeket és véd a vashiány ellen.
Ember legyen a talpán, aki a temérdek információ közül képes józanul eldönteni, hogy a mindennap új diétával előrukkoló dietetikusok és táplálkozási tanácsadók ajánlásai közül most akkor keto-, paleo-, vegán vagy egyéb étrendet kellene éppen követnünk. Ezen kérdés tisztázására tett most kísérletet az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete, amely amely több mint 500 tanulmányt és 250 szakpolitikai véleményt megvizsgálva jelentésében tisztázta, hogy jót vagy rosszat tesz-e valójában az állati eredetű ételek fogyasztása a tudomány jelenlegi eredményei szerint - írta az index.hu.
Arra a következtetésre jutottak, hogy az állati eredetű élelmiszerek a nélkülözhetetlen tápanyagok létfontosságú forrásai.
Ezek közé tartoznak a fehérjék, a zsírok és a szénhidrátok, valamint a vas, a kalcium és a cink, amelyek egyaránt létfontosságúak az egészséghez és a fejlődéshez. A szervezet szerint azonban ezeket a makro- és mikrotápanyagokat nehéz megtalálni „a kívánt minőségben és mennyiségben” a vegán és a vegetáriánus ételekben, így az egészségünk is veszélyben lehet, ha ezt azt étrendet követjük.
A bizonyítékok arra utalnak, hogy a felnőtteknél a joghurt és a tej fogyasztása csökkenti a korai halálozás, a magas vérnyomás, a szélütés, a 2-es típusú cukorbetegség, a vastagbél- és mellrák, valamint a csontritkulás kialakulásának kockázatát is.
A vörös húsok is teljesen új megvilágításba kerültek, ugyanis a tanulmányok összegzése során kiderült, a marhahúsfogyasztás javítja a kognitív képességeket, és véd a vashiány ellen – ami szédülést, fáradtságot, fejfájást, szabálytalan szívverést és sápadt bőrt okozhat. A jelentés szerint napi 72 gramm marhahús elfogyasztása biztonságos és ajánlott is. A szerzők azonban azt írták, hogy még a kis mennyiségű feldolgozott hús, például a csemegeszalonna és - kolbász fogyasztását is kerülni kell.
Továbbiak a teljes cikkben