A jelenlegi állapotokhoz képest országosan 450–550 új nevelőszülőre van szükség.
Idén január elsejétől a 12 év alatti gyermekek már egyáltalán nem kerülhetnek gyermekotthonba, csak nevelőszülőhöz. Az előzetes felmérések szerint ezen hálózat megfelelő működéséhez a jelenlegi állapotokhoz képest országosan 450–550 új nevelőszülőre van szükség. A Baranya Megyei Gyermekvédelmi Központ a Munkaügyi Központhoz küldött munkaerőigény-bejelentésében összesen 50 főben határozta meg az általa alkalmazni kívánt nevelőszülők számát – írj a Dunántúli Napló – online.
A nevelőszülő – egyéni gondozási-nevelési terv alapján – a saját háztartásában nyújt teljes körű ellátást az ideiglenes hatállyal elhelyezett, nevelésbe vett gyermekek részére. A programra jelentkezők a Baranya Megyei Gyermekvédelmi Központtal létesítenek foglalkoztatási jogviszonyt írásbeli keretmegállapodás formájában. Munkájukért az alapdíj a minimálbér 30%-a (30 450 forint havonta), ehhez jön még kiegészítési díj, gyermekenként a minimálbér 20%-a (20 300 forint havonta).
Baranya megyében jelenleg mintegy 900 gyermek él állami gondozásban – részben lakásotthonokban, részben pedig nevelőszülőknél. A deklarált cél az, hogy a közeljövőben növekedjen a családiasabb környezetet és a jobb nevelési feltételeket biztosító nevelőszülői hálózatban dolgozók száma – ehhez pedig a jelenleginél több, erre a feladatra alkalmas személy beállítására van szükség.
A nevelőszülővé válás feltételeiről, továbbá az egyéb tudnivalókról a Baranya Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központjának honlapja ad bővebb tájékoztatást, ahonnan a jelentkezési formanyomtatványok is letölthetők – jegyzi meg a portál.