Egy felmérés szerint minden ötödik szakdolgozó ott akarja hagyni az egészségügyet, sokan külföldre készülnek.
Hamarosan alá kellene írni az új szerződéseket, de az asszisztensek, nővérek, ápolók közül egyre többen jelzik, hogy nem fogják megtenni. 95 százalékuk elégedetlen a bérével - írja a kulradio.hu.
Veszélyhelyzet van, ilyenkor az egészségügyi dolgozók nem mondhatnak fel a jogszabályok szerint. Hamarosan alá kellene viszont írniuk az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló új szerződést, ami szinte biankó szerződés, nem világos benne a munkaidő, a javadalmazás, a túlmunka szabályozása. A kormány az orvosoknak biztosított béremelést, hogy ne omoljon teljesen össze teljesen a rendszer, adott némi engedményt, például az átvezénylés elfogadhatatlan szabályaiból, de a szakdolgozók nem kaptak semmit, illetve csak újabb terheket.
A létszámhiány miatt ott a fizikai teher, súlyosbítva azzal, hogy dolgozók is megbetegedtek, tehát még kevesebben vannak, mint egyébként. A járvány miatti újabb lelki terhekkel is számolni kell, hiszen amióta látogatási tilalom van, azóta a betegekkel lelki értelemben is többet kell törődni, mert a hozzátartozók ezt nem tudják megtenni. A covid-osztályokon többen halnak meg, ez újabb megrázkódtatás. Aztán ott van még a munka szervezetlensége, sok minden a kórházi főigazgatók feladata lett, amiről nem feltétlenül az intézményben kellene dönteni.
Soós Anrianna, a Független Egészségügyi Szakszervezet elnöke döbbenetes adatokat közölt a Reggeli gyorsban. Felmérésük szerint minden ötödik szakdolgozó ott akarja hagyni az egészségügyet, sokan külföldre készülnek. Ugye ezt most nem tehetik meg, de azt számos hozzáértő mondja, hogy a járvány elmúltával Nyugaton megnő a kereslet nővérek, ápolók iránt. További 25 százalék mondta azt, hogy az állami egészségügyet biztosan elhagyja. A megkérdezettek 95 százaléka elégedetlen a keresetével. Arra lehet tehát számítani, hogy a járvány utáni nyitást követően rengetegen mennek el a kórházakból.