Jelentősen apad a fizetések fejlesztésére eredetileg szánt 50-55 milliárdos keret.
Az egészségügyi érdekvédők is csak a sajtóból értesültek arról, hogy március hetedikén ágazati bértárgyalásba kezdene velük az államtitkárság – tudta meg az érintettektől a Népszabadság.
Az államtitkárság eddig sem a találkozó időpontjáról, sem az érintendő témakörökről nem értesítette őket. Annak pedig, aki a sajtóhírek alapján szeretne felkészülni, nincs könnyű dolga, mert még a keretet sem tudja megállapítani.
Mást mondanak a béremelésre rendelkezésre álló összegről a politikusok, a kormányzati közlemények, és mást a költségvetési törvény.
Szócska Miklós néhány napja azt mondta, az államtitkárságnak konkrét, számszerű béremelési ajánlata nincs, a szakmai szervezetekkel közösen fogják kidolgozni azt, hogy milyen ösztönzők jelenjenek meg a rendszerben. Azt is ígérte, hogy oda fognak figyelni azokra, akik kimaradtak vagy arányaiban nem megfelelően részesültek a tavalyi bérfejlesztésből - emlékeztet a lap.
Bélteczki János, a Magyar Orvosok Szövetségének (MOSZ) elnöke és Papp Magor, a Magyar Rezidens Szövetség vezetője is arra számít, hogy 50 milliárd jut idén a béremlésre. Papp Magor fontosnak tartaná, hogy az orvosok a tavalyihoz hasonló nagyságrendű emelést kapjanak idén is, hiszen az elvándorlás még mindig kétszer nagyobb, mint az összes többi szakmában. A béremelésre azonban nem csak az orvosok számítanak, Bélteczki János szerint jutnia kéne az összegből a tavaly kimaradóknak, így a kórházakat működtető gazdasági-műszaki területen dolgozóknak éppúgy, mint a diplomás ápolóknak is - írja a lap.