• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Mennyi pénz jut jövőre a parlagfű ellen a költségvetésben?

Lapszemle Forrás: Világgazdaság Online

Jövőre az agártárca költségvetési fejezetében 46,1 millió forint áll majd rendelkezésre a parlagfű irtására.

Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter szerint még egyéb közvetett forrásokat is felhasználhatnak majd erre a célra. Áprilistól jelentősen visszaeshet a parlagfű irtásba bevonható személyek létszáma, mivel a téli közfoglalkoztatási programok során már a közfoglalkoztatásra szánt előirányzat több, mint 40 %-a is felhasználásra kerülhet – írja a Világgazdaság – online.

A tárcavezető azt is közölte, hogy a korábbi évek gyakorlatának megfelelően а közvetlenül parlagfű elleni közérdekű védekezésre rendelkezésre álló források mellett а lehetőségekhez mérten más, közvetett források felhasználásával is sor kerül parlagfű-mentesítésre. А Belügyminisztérium 2014-ben is folytatja а közfoglalkoztatási program keretében parlagfű-mentesítési programok szervezését, melyek 2013-ban is valamennyi megvalósításba bevont településen eredményesnek bizonyultak Fazekas szerint.

А közfoglalkoztatás keretében az évről-évre meghirdetett parlagfű-irtási felhívások országos méretű, illetve helyi kezdeményezésű célkitűzések, vagy más projektekhez kapcsolódó, illetve azokon belül megszervezésre kerülő programok. А pénzügyi források legjelentősebb hányada а közfoglalkoztatottak bérének és közterheinek kifizetésére teremt fedezetet, emellett а feladat ellátásához szükséges védőfelszerelések, munkaeszközök, egészségügyi vizsgálatok költségeihez is fedezetet biztosít.

А Közútkezelő és а Vasúttársaságok а 2013. évhez hasonlóan 2014-ben is az út- és vasúti pályafenntartási feladataik közö tt vёgzik el а parlagfű és egyéb allergén gyomnövények elleni védekezést. Az egyes munkafolyamatokon belül (rézsű állékonyság, vízelvezetés biztosítása, közlekedésbiztonsági szempontból veszélyes növények eltávolítása) nincs külön elkülönített pénzügyi keret а parlagfű irtására, ugyanakkor az állami tulajdonú vonalas infrastrukturális létesítmények kezelői ütemezett feladataik végrehajtása során kiemelt figyelmet szentelnek az allergén gyomnövények visszaszorítására.

Az Aerobiológiai Hálózat működtetése az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat feladata. Ezen feladat megvalósítása érdekében az Országos Tisztifőorvosí Hivatal által az Országos Környezetegészségügyi Intézetnek folyósítandó működtetési támogatás 2014. évben 6 millió forint lesz – jegyzi meg a portál.