A 60 évek felüliek 30 százaléka jelezte, hogy az elmúlt két és fél hónap nyomot hagyott az egészségén.
A magyarok negyedének keletkezett egészségügyi problémája a veszélyhelyzet alatt felfüggesztett egészségügyi ellátások miatt - derül ki a Napi.hu számára a Pulzus Kutató által készített friss közvélemény-kutatásból.
Nemek szerint vizsgálva az látható, hogy a nőket rosszabbul érintette az ellátás felfüggesztése - több más felmérés bizonyítja, hogy egészségtudatosabbak és gyakrabban fordulnak orvoshoz, mint a férfiak - , mert míg a férfiak 22 százaléka jelzett az ellátás hiányából fakadó egészségügyi gondot, a nők aránya 28 százalékos volt.
A korcsoportos bontásból kiderül, hogy nem meglepő módon a 60 évek felüliek jártak a legrosszabbul a covidos betegek priorizálása miatt az ellátások halasztásával, e korosztály 30 százaléka jelezte, hogy az elmúlt két és fél hónap nyomot hagyott az egészségén.
Ugyanakkor a középkorúaknak - 40-59 évesek - csak alig ötöde jelzett a felfüggesztett ellátás miatt keletkező egészségügyi problémát, a 18-39 éves korosztályban viszont szintén magas volt - 27 százalék - az egészségügy gondokkal szembesülők aránya.
A lakosság általános egészségi állapotát, életkilátásait tükröző trend mentén alakul az egészségügyi problémák megjelenése az iskolai végzettségtől függően. Az alapfokú végzettséggel rendelkezők közül voltak a legtöbben - minden harmadik válaszoló, akiknek egészségügyi gondjaik fakadtak abból, hogy a veszélyhelyzet idején nem jutottak el orvoshoz, míg az érettségizettek és a diplomások közel negyede járt így. Továbbiak a cikkben