Az élet - mint annak sok más területén - itt is tartogat meglepetéseket és nehézségeket.
Másokon segíteni, életet menteni - sokszor a saját életük, testi épségük kockáztatása árán is -, az egyik legszebb s legnemesebb cselekedet, amelyet ember tehet. A komoly szakmai felkészültséget, a hivatástudatot, a szorgalmat, a becsületességet s a saját maguk kényelmének háttérbe szorítását igénylő hivatások között foglal helyet a mentős szakma.
A Nógrád megyei mentőautók ellátottságával, futásteljesítményével, a géppark jelenlegi helyzetével s a személyi feltételekkel kapcsolatban Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs és pr-igazgatója elmondta: munkanapokon nappal húsz, éjszaka és munkaszüneti napokon pedig tíz mentőegység teljesít szolgálatot szűkebb pátriánkban. Ebből öt eset-rohamkocsi - amelyek közül négy folyamatos, huszonnégy órás szolgálatot lát el - egy munkanapi tizenkét órában dolgozik.
- Május 1-jétől Salgótarjánban munkanapi tizenkét órás esetkocsi kezdi meg szolgálatát - jelentette be a szóvivő, majd hozzátette: - Az esetkocsikkal gondosan kell gazdálkodnunk, mivel az invazív kardiológiai (PTCA) ellátásra szoruló betegek kezelésére a megyében nincs lehetőség, így ezeket az embereket a budapesti ellátó centrumokba kell szállítani. Ez pedig gyakran egy időben, a megye több esetkocsiját leköti, akár kettő-négy órára is. Az idegsebészeti eseteket Miskolc fogadja, az oda való eljutás és a kezelés azonban hosszú időt vesz igénybe.