Az adatok a szorongás és a depresszió drámai növekedését is mutatják a Covid–9-világjárvány idején.
Az elmúlt két évtizedben az antidepresszáns gyógyszerek globális fogyasztása drámaian megnövekedett, és az európaiak a legnagyobb fogyasztók. Az OECD adatai szerint 2000-ről 2020-ra közel két és félszeresére nőtt az antidepresszánsok használata 18 európai országban. Az adatok a szorongás és a depresszió drámai növekedését is mutatják a Covid–9-világjárvány idején - írta a vg.hu.
A szorongás előfordulási gyakorisága 2020 elején több mint kétszerese volt a korábbi években tapasztaltaknak Belgiumban, Franciaországban, Olaszországban, Mexikóban, Új-Zélandon, az Egyesült Királyságban és az Egyesült Államokban – tudatta a Euronews hírét a lap.
Egy 2020. év végén készült nemzetközi vizsgálat szerint a koronavírus-járvány miatt megháromszorozódott a depresszió tüneteinek aránya, a szorongásos zavarok száma pedig megduplázódott – mondta Purebl György, a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézet igazgatója egy webináriumon.
Az antidepresszánsok szedésében Európában Portugália vezet, de Spanyolország és Horvátország sincs sokkal lemaradva. 2019-ben Horvátországban még az ibuprofent is megelőzte a diazepám – írja az Európai Adatújságírók Hálózatának weboldala a Civ10 cikkére hivatkozva. A három dobogós után Európában Litvánia és Luxemburg következik, a listán a hatodik helyet foglalja el Magyarország. Szorongásgátlók tekintetében a sereghajtó az Egyesült Királyság és Németország. További részletek a teljes cikkben